مشاور امنیت ملی عراق: نیروهای امنیتی عراق بسیار توانمند شده اند

بغداد - ایرنا- مشاور امنیت ملی عراق تاکید کرد که توانمندی نیروهای امنیتی کشورش بسیار ارتقا یافته و آنها ماموریت های خود را به کاملترین وجه انجام می دهند.

به گزارش ایرنا، دفتر اطلاع رسانی «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق دوشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که الاعرجی در دیدار ژنرال «کوین کپسی» جانشین فرمانده ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش در بغداد تاکید کرد که "توانمندی های نیروهای امنیتی عراق بسیار ارتقا و توسعه یافته است و آنها ماموریت های خود در حفظ امنیت، مقابله با هسته های تروریستی و تقویت صلح اجتماعی را به کاملترین وجه انجام می دهند".

به نوشته پایگاه خبری بغداد الیوم، این بیانیه افزود: ژنرال کپسی نیز در این دیدار وجود یگان های نظامی متعلق به ائتلاف در خاک عراق را رد و تصریح کرد که کار ائتلاف به مشورت دهی محدود می باشد.

دولت آمریکا همواره تلاش کرده است که عملکرد نیروهای عراقی در تامین امنیت و ثبات در این کشور را ضعیف و ناکارآمد جلوه داده و از آن به عنوان بهانه ای برای ادامه اشغالگری نظامی اش در این کشور استفاده کند.

این درحالی است که نیروهای مسلح عراق بویژه نیروهای الحشد الشعبی با بسیج همه جانبه خود توانستند که گروه تروریستی داعش را در نبردی سه ساله در سال ۲۰۱۷ میلادی شکست داده و بر این گروه پیروز شوند و هم اکنون نیز در نبرد با برخی عناصر باقیمانده این گروه برای پاکسازی نهایی خاک عراق از آنها هستند.

پارلمان عراق پیشتر در مصوبه ای بر لزوم خروج نیروهای بیگانه از این کشور تاکید کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار جهان