رسانه های آذری از دیدار وزیران خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان با پمپئو  گفتند

  باکو -  ایرنا  -  وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان روز جمعه به صورت جداگانه با " مایک پمپئو" وزیر امور خارجه آمریکا در واشنگتن دیدار خواهند کرد .

 منابع خبری باکو روز دوشنبه به نقل از نشریه  " POLITICO " آمریکا گزارش  دادند : فعلا مشخص نیست  وزیران  امور خارجه جمهوری  آذربایجان و ارمنستان با یک دیگر دیدار خواهند کرد  یا مقام های رسمی  آمریکا سعی خواهند کرد تا نشست سه جانبه  را برگزار کنند ولی سفر آنها به واشنگتن به این معنی است که واشنگتن تلاش های خود برای کاهش درگیری های از سرگرفته شده میان آذربایجان و ارمنستان که بر اثر ان صدها نظامی و غیر نظامی جان باختند ، افزایش دهد .

  نشریه پولیتکو به نقل از منابع رسمی آمریکا گزارش داد ،  صبح روز جمعه هفته جاری ابتدا " جیهون بایرام اف " وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان و سپس " زهراب  مناتساکانیان " وزیر امور خارجه  ارمنستان  با پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا  دیدار می کنند.   این در حالی است که وزارت امور خارجه آمریکا  هنوز گزارشی در باره دیدار پیشرو وزیران امور خارجه آذربایجان و ارمنستان با وزیر امور خارجه آمریکا منتشر نکرده است .

  درگیری‌های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ششم مهر ماه جاری پس از یک وقفه چند هفته‌ای بار دیگر از سرگرفته شده است.

پس از درگیری‌های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و برخی تحرکات نظامی به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش‌بینی کرده بود.

با  وجود حصول توافق آتش‌بس در مذاکرات  ۱۰ اکتبر جاری وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، توافق آتش‌بس در چند روز اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ بصورت مرتب نقض شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha