الکاظمی با روسای شرکت های فرانسوی و مدیرکل یونسکو دیدار کرد

بغداد - ایرنا- نخست وزیر عراق در دیدار روسای تعدادی از شرکت های فرانسوی در پاریس بر تمایل فراوان کشورش برای شراکت قوی اقتصادی با فرانسه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، دفتر اطلاع رسانی «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق دوشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد: الکاظمی در حاشیه سفر دوره ای کنونی خود به اروپا، در شهر پاریس پایتخت فرانسه با روسای تعدادی از شرکتهای فرانسوی دیدار کرد.

براساس این بیانیه، الکاظمی در این دیدار سطح چالش های پیش روی عراق به خاطر پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا و کاهش درآمدهای نفتی را تشریح کرد و گفت: دولت عراق مصمم است که این چالش ها را به فرصتی موفقیت آمیز تبدیل کند تا اقتصاد عراق به سمت تحولی ریشه ای برای کاستن از تکیه به درآمدهای نفتی رهنمون شود.

این بیانیه ادامه داد: الکاظمی در این دیدار برنامه اصلاحاتِ مصوبِ دولت عراق را تشریح کرد و گفت که این برنامه با پاسخ مثبتی مواجه شده و حاوی اطلاحات اقتصادی و اداری و کاهش هزینه های دولت است.

نخست وزیر عراق در این دیدار همچنین از مبارزه کشورش با فساد اداری و آغاز ثمرات آن سخن گفت.

نخست وزیر عراق در حاشیه سفرش به فرانسه با «اودری ازوله» مدیرکل سازمان یونسکو نیز دیدار و گفت وگو کرد.

براساس بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، دوطرف در این دیدار "راههای تقویت برنامه های یونسکو در عراق و توسعه آن بویژه بازسازی مسجد جامع «النوری» و بخش قدیمی شهر موصل در شمال عراق و نیز تلاش ها برای ترمیم خیابان «الرشید» در مرکز بغداد را بررسی کردند".

الکاظمی پیش از این به ترتیب با «جان کاستکس» نخست‌وزیر و «ایمانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه دیدار و راههای تقویت همکاری مشترک بین بغداد و پاریس بویژه در زمینه های اقتصادی، امنیتی و فرهنگی و نیز مبارزه با تروریسم گفت وگو کرده بود.

نخست وزیر عراق یکشنبه شنب در صدر یک هیات بلندپایه دولتی و در قالب سفر دوره‌ای به سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس وارد پاریس شد.

رییس بانک مرکزی عراق نیز در این سفر الکاظمی و هیات بلندپایه دولتی این کشور را همراهی می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =