تعدد نقاط ترافیکی در ورودی شهرها حادثه‌آفرین است

بجنورد- ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: ایجاد نقاط متعدد ترافیکی در ورودی شهرها موجب خستگی مسافران و در نتیجه افزایش بروز تصادفات می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، غلامرضا هوایی روز دوشنبه در نشستی با محوریت بررسی ورودی شهر آشخانه، مرکز شهرستان مانه و سملقان در غرب استان، اظهار داشت: اولویت برای توسعه اقتصادی مناطق باید ماندگاری مسافران باشد و نباید در ورودی شهرها نقاط ترافیکی خسته کننده ایجاد کنیم بلکه باید با ایجاد جذابیت های گردشگری موجب توقف مسافران در شهرهای استان شویم.

غلامرضا هوایی افزود: قرار گرفتن استان خراسان شمالی در مسیر تردد سالانه بیش از ۲۰ میلیون مسافر و زائر، می تواند فرصتی مغتنم برای توسعه و آبادانی این خطه باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با  تاکید بر اینکه شهرها باید بر مبنای توسعه اقتصادی تعریف شوند و نباید با توسعه جنگید، گفت: شهرداران باید برای تولید درآمد در شهرها طرح های اقتصادی داشته باشند.

نیاز حوزه عمرانی استان به ارائه طرح های خوب 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی همچنین در نشستی با کارکنان این معاونت گفت: برای پیشبرد اهداف حوزه عمرانی استان، نیازمند ارائه طرح های خوب در حوزه های مختلف هستیم.

هوایی افزود: برای اینکه طرح های اجرایی عملیاتی شود باید صاحب ایده و نوآوری باشیم و برای این منظور حضور در بین مردم و شنیدن پیشنهادهای آنان می تواند کارساز و گره گشا باشد.
وی با تاکید بر اینکه پتانسیل توسعه را باید ایجاد کرد، گفت: تکمیل طرح های عمرانی در دست اجرا باید در اولویت کاری کارکنان باشد تا سریع تر به بهره برداری برسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =