نشست مجازی‌ انتقال تجربه «مرضیه برومند» برگزار شد

تهران- ایرنا- اولین روز از چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان با برپایی نشست مجازی انتقال تجربه «مرضیه برومند» برگزار شد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، «مرضیه برومند» یکی از اساتید نشست‌های انتقال تجربه این دوره المپیاد، موضوع «رابطه انسان با محیط زیست» و «حفظ ارزش‌های معنوی انسان» را برای گفت‌وگو با فیلمسازان نوجوان پذیرفته شده برای شرکت در این نشست در نظر گرفته بود.

وی حفظ ارزش‌های ملی و یادآوری آنچه که به یک ملت هویت می‌دهد (مانند زبان مادری، خاک و وطن) را یکی از دغدغه‌های مهمی دانست که می‌تواند چالش ذهنی یک فیلمساز نوجوان و جوان برای ساخت فیلم، ارائه ایده و فیلمنامه نویسی باشد.

این کارگردان سینمای کودک با اشاره به این که نوجوانان باید فرهنگ خودشان را بشناسند، از نمونه‌های فرهنگی و رفتاری کشورهای همسایه ایران برای نوجوانان مثال‌هایی را برشمرد.

برومند در این نشست همچنین نبود مطالعه نوجوانان امروز را یکی از مشکلاتی دانست که منجر به کاهش خلاقیت و نبود دغدغه‌مندی در آن‌ها  نسبت به موضوعات فرهنگی و زیست محیطی شده است.

این نشست‌ها طی روزهای آینده با حضور «ایرج طهماسب» و «رسول صدرعاملی» در مرکز نوآوری صبا (وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری) ادامه خواهد یافت.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha