نمایشگاه و ورکشاپ هنرمندان خوشنویس در منطقه آزاد چابهار برپا شد

چابهار- ایرنا- معاون فرهنگی، اجتماعی وگردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: نمایشگاه آثار هنرمندان خوشنویس محمد اربابی، عبدالله بهار و ذبیح‌الله سیاهپور به همراه واکشاپ آموزشی از امروز به مدت ۳ روز در محل مجتمع فرهنگی کمالان منطقه آزاد چابهار برای بازدید عموم علاقه‌مندان دایر شده است.

محمداکبر چاکرزهی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ظرفیت هنر خوشنویسی در کشورمان سرآمد و در دنیا مطرح است، با توجه به استعدادهای ذاتی و علمی فراوانی که در کشور بویژه سیستان و بلوچستان وجود دارد به مناسبت هفته خوشنویسی این نمایشگاه برای به نمایش گذاشتن آثار هنرمندان خلاق به مدت سه روز در منطقه آزاد چابهار برپا شده است.

وی افزود: انجمن خوشنویسان شهرستان چابهار از سال ۱۳۷۸ به عنوان دومین شعبه در سیستان و بلوچستان تشکیل شده و برای ترویج این هنر زیبا نیاز به فراهم شدن بسترهای لازم از جمله برگزاری کلاس های آموزشی است.

وی گفت: سازمان منطقه آزاد چابهار با ساخت مجتمع فرهنگی کمالان که به نام هنرمند برجسته موسیقی سنتی بلوچی نام گذاری شده، ظرفیتی ایجاد کرده که هنرمندان با گردهمایی در این مکان از فرصت های بدست آمده برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای هنری شان استفاده کنند.

معاون فرهنگی، اجتماعی وگردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: در حاشیه این نمایشگاه ورکشاپ سه روزه ای از سوی انجمن هنرهای تجسمی و خوشنویسی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن خوشنویسی شهرستان چابهار با همکاری منطقه آزاد چابهار دایر شده است.

چاکرزهی تصریح کرد: مجتمع فرهنگی کمالان ظرفیت بسیار خوبی برای نمایش خلاقیت و توانمندی های هنرمندان است که از سوی منطقه آزاد چابهار ساخته و پس از تجهیز به تمامی امکانات مورد نیاز هنرمندان بزودی افتتاح و بهره برداری می شود.

وی بیان کرد: منطقه آزاد چابهار در صدد است به منظور شناسایی و پرورش استعدادهای موجود منطقه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار دوره های آموزشی هنری در مجتمع فرهنگی کمالان برگزار و فعالیت های هنرمندان را نیز مورد حمایت قرار دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha