۸۱۴ تخت در بیمارستان‌های کرمانشاه به بیماران کرونایی اختصاص یافته است

کرمانشاه - ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه اکنون ۸۱۴ تخت فعال در استان به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است، گفت: باتوجه به افزایش بستری‌ها در ۱۰ روز اخیر نیاز به تخت‌های بستری افزایش خواهد یافت.

دکتر «بهمن روشنی» روز دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: اکنون ۱۰۰ تخت ویژه در بیمارستان‌های استان مختص بیماران کرونایی وجود دارد و در ۲ هفته آینده نیز ۳۷ تخت ویژه دیگر به آن اضافه می‌شود.

وی اظهار داشت: با بررسی‌های انجام شده کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز و تخت‌های ویژه از مهمترین مشکلات موجود در درمان بیماران مبتلا به کرونا در کشور است که اقدامات بسیار خوبی در این زمینه در حال انجام است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: در موج سوم شیوع کرونا نیاز به تخت‌های بستری بیماران کرونا در استان افزایش یافته است.

دکتر روشنی با بیان اینکه در موج سوم شیوع کرونا در کشور هر روز شاهد افزایش تعداد بیماران هستیم، افزود: ۲۸ استان کشور در وضعیت قرمز هستند و در بین استان‌های همجوار تنها استان کردستان در وضعیت هشدار است و بقیه در وضعیت قرمز هستند.

وی اضافه کرد: متاسفانه اکنون شاهد افزایش تعداد موارد بستری مربوط به کرونا در بیمارستان‌های استان هستیم و روند افزایش به گونه‌ای است که تعداد موارد بستری در ۱۷ مهر ۵۰۲ نفر بوده که این تعداد در ۲۷ مهر به ۶۵۴ مورد رسیده که ۱۱۴ بیمار بستری در ۲۴ ساعت گذشته در بخش ویژه بستری هستند.

او گفت: بیمارستان‌های شهرستان‌ها نقش بسیار مهمی در درمان و کاهش بار مراجعه در شهر کرمانشاه را برعهده دارند و از تعداد موارد بستری در شبانه‌روز گذشته ۲۳۳ بیمار در شهرستان‌ها بستری شده‌اند.

وی در ادامه اظهار داشت: در بازدیدهایی که از بیمارستان‌های استان در هفته گذشته انجام شد، تجهیزات لازم و نحوه ارائه خدمات به درمان بیماران کرونایی بررسی و تذکرات لازم در خصوص ارائه خدمات مطلوب به بیمارستان‌ها ابلاغ و مقرر گردید مشکلات موجود در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شود.

رکورد جانباختگان روزانه کرونا در ایران به ۳۳۷ نفر رسید

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۳۳۷ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۰ هزار و ۷۱۲ نفر رسید و ۳۰ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند.

سیما سادات لاری روز دوشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۸ مهر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، چهار هزار و ۲۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۹۴۸ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۳۴ هزار و ۶۳۱ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۴۳۱ هزار و ۳۶۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۷۷۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون چهار میلیون و ۵۴۰ هزار و ۴۵۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری ادامه داد: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند. استانهای هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =