ساخت مدرسه گواتامک خاش با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش آغاز شد

زاهدان - ایرنا - عملیات ساخت مدرسه روستای گواتامک بخش ایرندگان خاش با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و شماری از خیران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان، فرماندار خاش و علما و معتمدان شروع شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور عصر دوشنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی این طرح در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: مدرسه سه کلاسه روستای گواتامک با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال ساخته و تا دهه فجر امسال تحویل مردم خوب این روستا می شود.
مهرالله رخشانی‌مهر با اشاره به اینکه وزیر آموزش و پرورش به تعهد خود عمل کرده و دو کانکس با تجهیزات کامل برای تحصیل دانش آموزان به مردم خوب منطقه اهدا شده است، افزود: برای مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان اعتبارات خوبی اختصاص یافته است.
وی اظهار داشت: کار ساخت ۶۰۰ پروژه عمرانی در این استان در حال اجراست و سال قبل نیز ۴۰۰ میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان هزینه شده این در حالیست که استان تهران با ۲۰۰ میلیارد تومان در این بخش رتبه دوم کشور را داشته است.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: سال قبل سهم مشارکت خیران در حوزه مدرسه سازی کشور ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.
وی گفت: امسال خیران در سیستان و بلوچستان ۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده اند که تلاش می کنیم سرمایه‌گذاری های خیران ارزشمند را در استان به ۱۸۰ میلیارد تومان برسانیم.
فرماندار خاش نیز گفت: در منطقه محروم ایرندگان افزون بر سه هزار دانش آموز در ۶۵ مدرسه به تحصیل علم مشغولند که ۲۰ فضای آن غیراستاندارد است.
صاحب‌گل صالحی افزود: در شهرستان خاش حدود ۵۰ مدرسه در حال ساخت است که حدود ۲۰ مورد آن در حوزه ایرندگان قرار دارد.
وی گفت: علاوه بر مشارکت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در حوزه ایرندگان حدود ۵۰ میلیارد ریال دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای مدرسه سازی در خاش اختصاص داده است.
وی بیان کرد: امروز در خاش یک اتفاق مبارکی رخ داد بطوریکه علاوه بر آغاز ساخت مدرسه گواتامک ایرندگان یک خیر ارزشمند کشوری قول تامین آب برای مردم ۱۵ روستا را داد که قابل ستایش است.
فرماندار خاش تاکید کرد: همانگونه که فعالان مجازی و رسانه ای کمبودهای روستای گواتامک را منعکس کردند، هم اینک انتظار داریم کمک رسانی ها و خدمات دولت را هم ببینند تا با تعامل و هم اندیشی بتوانیم مشکلات مردم محروم منطقه را حل کنیم .

صالحی از دولت درخواست کرد نیازمندی های مردم محروم منطقه را بیش از پیش مورد توجه قرار داده و همانند ساخت این مدرسه اقدامات توسعه ای را در تمام مناطق کمتر توسعه یافته خاش انجام دهد.
نماینده مردم حوزه انتخابیه خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: سلام گرم رییس مجلس را به مردم خوب خاش از جمله منطقه گواتامک ایرندگان ابلاغ و در حضور آقای کوچکی نژاد نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون آموزش مجلس اعلام می کنم بزودی نمایندگانی از سوی رییس مجلس برای پیگیری مشکلات و کمک رسانی به مردم به خاش سفر خواهند کرد.
اسماعیل حسین‌زهی افزود: مردم محروم سیستان و بلوچستان نیازمند نگاه و توجه ویژه دولت برای حل مشکلات شان در مباحث مختلف از جمله آموزش و اجرای پروژه های زیرساختی و تامین آب و برق و راه و غیره هستند.
زهرا گیتی‌نژاد مدیر موسسه خیریه مهر گیتی که حدود ۵۰۰ کلاس درس در سیستان و بلوچستان ساخته و به مردم منطقه اهدا کرده است نیز گفت: در این استان افزون بر ۲۰۰ مدرسه کانکسی وجود دارد که برنامه جایگزین کردن کلاس های درس را با همکاری خیران در دستور کار داریم و یک توصیه به مردم خوب و مدیران و معلمان سخت کوش استان داریم که صبور باشند و قطعا به فکر این عزیزان هستیم.
گواتامک یک روستای کوچک در بخش ایرندگان شهرستان خاش در استان سیستان و بلوچستان است و بر اساس سرشماری انجام شده در سال ۹۵ حدود ۶۱ خانوار و ۲۱۳ نفر جمعیت دارد و ۸۵ دانش آموز در این روستا به تحصیل علم می پردازند.
خاش از توابع سیستان و بلوچستان در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha