اختصاص هشت میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضاهای ورزشی آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: پنج میلیارد ریال برای ایجاد فنس دور زمین ورزشگاه وحدت و سه میلیارد ریال اعتبار برای زیرسازی زمین ورزشی روستای عنبران این شهرستان اختصاص یافته‌است.

به گزارش خبرنگار ایرنا وحید خاصی پور روز دوشنبه در نشست خبری در اداره ورزش و جوانان آستارا اظهار کرد: با ایجاد فنس و رختکن در ورزشگاه وحدت، بازی های شهرداری آستارا در لیگ دسته اول فوتبال کشور به میزبانی این شهرستان برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: برای راه اندازی سیستم روشنایی ورزشگاه وحدت ۲۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و به زودی با پیگیری های نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، از محل اعتبارات نفت و گاز تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: ورزشکاران آستارا در یک سال گذشته ۹۳ مدال در مسابقات استانی، ۵۲ مدال در مسابقات ملی و ۲۸ مدال در مسابقات بین المللی کسب کرده اند و در این شهرستان ۵۲ باشگاه خصوصی و ۹ سالن ورزشی زیر نظر اداره ورزش و جوانان فعال است.

رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: ۶ سازمان مردم و ۳۵ هیات ورزشی ۱۰ تفاهم نامه همکاری با اداره های مختلف شهرستان منعقد کرده اند و در این راستا برنامه های فرهنگی و کارگاه های آموزشی برگزار شده است.

خاصی پور افزود: هفت تیم فوتبال شهرستان در لیگ های کشوری و استانی حضور دارند و برای توسعه زیرساخت های ورزشگاه وحدت آستارا نیازمند همکاری تمام دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری هستیم.

وی بیان کرد: راه اندازی خانه های ورزش روستایی با هدف افزایش سطح سلامت جامعه پیگیری می شود و روستاهای کانرود، باغچه سرا و بیجاربین دارای خانه ورزش هستند و برای راه اندازی خانه ورزش در سایر روستاها نیازمند همکاری دهیارها و شوراهای اسلامی هستیم.

وی ادامه داد: در روزهای گذشته  با همکاری سازمان های مردم نهاد و خیران ورزشکار آستارا ۹۰ بسته نوشت افزار شامل کیف، مداد، دفتر و کتاب داستان به ارزش ۳۲۰ میلیون به دانش آموزان روستاهای محروم این شهرستان توزیع شده است.

وی گفت: با همکاری هیات ورزش های همگانی گیلان، جشنواره استانی بادبادک ها با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در دهکده گردشگری حیران آستارا برگزار خواهد شد.

۲۶ مهر تا دوم آبان ماه هفته تربیت بدنی است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۳۵ هیات ورزشی آن فعالیت می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha