همه دستگاه‌ها در گیلان برای مقابله با مواد مخدر مشارکت کنند

آستارا - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان گفت: مشارکت نهادهای نظامی و امنیتی و دستگاه‌های اداری برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر از مرزهای استان، بخصوص در شهرستان آستارا ضروری است و همه بر اساس شرح وظایف خود در این راستا همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا اسماعیل حیدری آزاد روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در فرمانداری آستارا اظهار کرد: یکی از رویکردهای ستاد مبارزه با مواد مخدر، ورود نخبگان و جوانان به مبارزه و هوشمندسازی فرآیندهاست تا با اجتماعی کردن مبارزه، در پیشگیری از اعتیاد گام های موثر برداریم.

وی ادامه داد: کشف و توقیف ۳۲۴ کیلوگرم هروئین در اداره کل گمرک آستارا در روزهای گذشته قابل قدردانی است اما بارانداز راه آهن این شهرستان باید به دستگاه های با کیفیت ایکس ری برای کشف مواد مخدر مجهز شود.

وی اظهار کرد: راه اندازی ایستگاه مبارزه با مواد مخدر در اداره کل گمرک آستارا پیگیری می شود و دهیاران، شوراهای اسلامی و بخشداران، مزارع گیاهان مخدر را شناسایی و با زارعان آن برخورد کنند.

حیدری آزاد بیان کرد: ۶ نقطه آلوده به مواد مخدر در آستارا شناسایی شده و تهیه نقشه راه مبارزه با مواد مخدر و تعیین وظایف دستگاه ها در این رابطه ضروری است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان افزود: اشتغال بهبود یافتگان از اعتیاد اهمیت دارد و اگر اشتغالزایی نشود، امکان آلوده شدن دوباره آنها وجود دارد؛ بنابراین در این بخش باید سرمایه گذاری مناسب صورت گیرد.

سرهنگ پیروز عباسی رئیس عملیات ویژه پلیس مواد مخدر گیلان هم گفت: امسال ۲ هزار و ۸۹۷ کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف و ۵۰۷ قاچاقچی دستگیر شده و کشف مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۴ درصد افزایش یافته است.     

فرماندار آستارا هم گفت: به دلیل سود تهیه و تولید مواد مخدر، جامعه جهانی در کنترل و کاهش مواد مخدر عزم و اراده مناسبی ندارد، اما جمهوری اسلامی ایران رتبه نخست مبارزه با مواد مخدر را دارد و در این امر، کارها و فعالیت های فرهنگی و پیشگیری های مناسبی انجام شده است.

عباس صابر افزود: مواد مخدر به عنوان یک معضل و مشکل جهانی باعث ناهنجاری های زیادی در جامعه می شود و کنترل نشدن آن سبب ایجاد ناامنی است.

وی ادامه داد: اقدمات ایجابی و نرم افزاری و کارهای سلبی راهکارهای مقابله با مواد مخدر است و کشور ما در این زمینه با توجه به تعداد شهدا و جانبازانی که تقدیم کرده، پیشرو و پیشقدم است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha