۲۸ مهر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۳
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84080904
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

گرمخانه برای کارتن خواب ها در فردیس ایجاد می شود

کرج - ایرنا - فرماندار فردیس استان البرز اعلام کرد که برای جمع آوری و اسکان کارتن خواب های شهرستان فردیس گرمخانه ایجاد می شود.

ابوالفضل اینانلو روز دوشنبه در نشست ساماندهی کارتن خواب ها و کودکان کار شهرستان فردیس با اشاره به انتشار یک فیلم در فضای مجازی درخصوص پناه دادن یک کارتن خواب توسط یک فرد بیان داشت: طبق بررسی ها این فیلم مربوط به  شهرستان فردیس نبوده ، اما با توجه به اهمیت ساماندهی کارتن خواب ها در اسرع وقت باید این افراد جمع آوری و اسکان داده شوند.

فرماندار فردیس گفت : همجواری  شهرستان فردیس استان البرز با ۲ شهرستان شهریار و ملارد استان تهران سبب شده تا برای رفع آسیب های اجتماعی این سه شهرستان تصمیم گیری شود.

وی ادامه داد: برهمین اساس بایستی کارتن خواب ها و معتادان این سه شهرستان جمع آوری و در هریک از این شهرستان ها مجزا  گرمخانه ایجاد و ساماندهی شوند.

مدیر اداره بهزیستی شهرستان فردیس نیز در این نشست گفت: با اجرای یک طرح ۱۱۰ معتاد متجاهر از سطح این شهرستان جمع آوری و پس  از تست غربالگری در کرج  به کمپ ها منتقل شدند.

احمد محمدزاده افزود: ۲ کمپ برای ساماندهی معتادان  در نظر گرفته شده است که به دلیل شیوع ویروس کرونا و شرایط اقتصادی چهار کمپ نیز تعطیل شدند.

وی، معتادان متجاهر را به ۲ گروه  دارای خانواده و بدون خانواده دانست و گفت: تامین هزینه های نگهداری این افراد برعهده شورای مبارزه با مواد مخدر است.

مدیر بهزیستی فردیس نبود کمپ بازپروری معتادان را به عنوان یک خلا در این شهرستان اشاره کرد و افزود: پیش از این تفاهم نامه ای با شهرداری ها به امضا رسیده بود که آنها در جمع آوری کارتن خوابها به بهزیستی کمک می کردند، لذا وجود کمپ ماده ۱۶ به معنای آن است که بخشی از هزینه نگهداری از معتادان تامین شود که امروز این گونه نیست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha