وضعیت کرونا در بیمارستان‌های انگلیس دوباره بحرانی شد

لندن – ایرنا – با افزایش پرشتاب آمار مبتلایان به ویروس کرونا و تکمیل ظرفیت بیشتر بیمارستان‌های انگلیس، اوضاع بحرانی روزهای نخست شیوع این ویروس در حال تکرار شدن است.

به گزارش عصر دوشنبه ایرنا، آمارها نشان می‌دهد که شمار پذیرش بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های انگلیس هر هفته حدود دو برابر افزایش می‌یابد، ظرفیت تخت‌ها در بخش‌ مراقبت‌های ویژه رو به پایان است و کنترل اوضاع تقریبا از دست دولت محافظه‌کار بوریس جانسون خارج شده است.

محققان در دانشگاه ایمپریال کالج لندن پیش‌بینی می‌کنند که آمار مبتلابان به کرونا در روز به ۵۰ هزار نفر خواهد رسید. این در حالیست که در زمان حاضر روزانه بیش از ۱۸ هزار نفر در سراسر انگلیس به کرونا مبتلا می‌شوند.

«پاول الیوت» از ایمپریال کالج لندن در این باره می‌گوید که آمار تعداد مبتلایان به کرونا، تصویر نگران کننده‌ای را از اوضاع همه‌گیری این ویروس در کشور نشان می‌دهد. «هرچند شمار مبتلایان در برخی مناطق بیشتر است اما اگر به این وضع رسیدگی نشود روند سرایت به سراسر کشور انتقال داده و منجر به مرگ‌های غیر ضروری می‌شود.»

همچنین  اسناد محرمانه و فاش شده از سازمان ملی بهداشت انگلیس نشان می‌دهد که ظرفیت بیشتر بیمارستان‌های کلانشهر منچستر که شهردار آن با اعمال محدودیت‌های بیشتر کرونایی مخالف است ته کشیده است.

یک سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس امروز (دوشنبه) اعلام کرد که آمار مبتلایان بالای ۶۰ سال در منچستر ظرف ۱۵ روز گذشته ۳ برابر شده و تعداد افرادی که در بیمارستان بستری می‌شوند هر ۹ روز ۲ برابر می‌شود.

وی هشدار داد که در صورت تداوم این وضعیت، ظرفیت بیمارستان‌ها تا چهار هفته دیگر اشباع خواهد شد.

بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس می‌گوید که شیوع کرونا در منچستر "وخیم" است و اگر با مسئولان شهر بر سر محدودیت‌های بیشتر توافق نشود، شاید مجبور به "مداخله" شود.

جانسون از «اندی برنهام» شهردار منچستر خواسته در مورد قرار گرفتن این منطقه در بالاترین حد هشدار (درجه سه) با دولت "تعامل سازنده" داشته باشد چون "هر روز که می‌گذرد" وضعیت شیوع بدتر می‌شود.

برنهام سخت‌تر شدن محدودیت‌ها را در منچستر "معیوب و ناعادلانه" خوانده و خواستار کمک مالی بیشتر دولت به کسانی شده که این محدودیت‌ها زندگی‌شان را تحت تاثیر قرار داده است.

اما نخست وزیر انگلیس در گفتگ و و با رسانه‌ها تصریح کرد: "اگر توافقی حاصل نشود، لازم است مداخله کنم تا از بیمارستان‌های منچستر و جان ساکنان شهر محافظت کنم." او با اشاره به اینکه دولت مرکزی با مقام‌های محلی نتوانسته‌اند به توافق برسند یادآور شد که زمان اقدام است: "هر روزی که می‌گذرد بی‌آنکه کاری بکنیم، افراد بیشتری به بیمارستان و بخش مراقبت ویژه می‌روند و در کمال تاسف افراد بیشتری می‌میرند."

در همین حال، سطح هشدار کرونایی در شهر ۹ میلیون نفری لندن به همراه مناطق «اسکس»، «یورک» و «دربی‌شایر» از سطح متوسط کرونایی به سطح زیاد (خطرناک) افزایش یافته و این شهرها به سطح بحرانی «لیورپول» و «منچستر» نزدیک شدند و محدودیت‌ها در این مناطق شدیدتر شد.

بر اساس تازه‌ترین آمار رسمی، در شبانه‌روز گذشته در انگلیس ۱۸ هزار و ۸۰۴ نفر به کرونا مبتلا و ۸۰ نفر هم جان‎باخته‌اند. شمار کل مبتلایان در این کشور بالغ بر ۷۴۱ هزار و ۲۱۲ نفر گزارش شده و ۴۳ هزار و ۷۲۶ نفر نیز جان باخته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =