استاندار مازندران: نیروی انتظامی مردم محور در جلب افکار عمومی موفق عمل کرد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران با قدردانی از تلاش‌های ماموران و فرماندهان انتظامی استان ، گفت : نیروی انتظامی مردم‌محور در جلب افکار عمومی موفق عمل کرده است.  ‎

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان روز دوشنبه در دیدار با فرماندهی و کارکنان نیروی انتظامی استان و بازدید از مرکز عملیات پلیس ۱۱۰ به مناسبت هفته ناجا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حوزه نظم، امنیت و آرامش عمومی ، افزود :  امسال به خاطر شیوع کرونا به سبک و سیاق گذشته نتوانسته ایم، صبحگاه مشترک و برنامه های مختلف را برگزار کنیم ولی در قالب فضای مجازی برنامه های خوبی نیروی انتظامی پیش بینی کرده است.

نماینده عالی دولت در مازندران با اظهار این که نیروی انتظامی بیش از هر سازمان دیگری ، تنوع و تکثر در حوزه خدمات عمومی، چه در حوزه ترافیک، مبارزه با موادمخدر و جرایم در حوزه فضای مجازی و همچنین مقابله با سرقت دارد ، گفت : قطعا این حجم از کار با انتظاراتی که رهبر معظم انقلاب از نیروی انتظامی در تراز انقلاب اسلامی دارد، طبیعتاً نیازمند بهره گیری از فضای مجازی و فضای الکترونیک یا همان هوشمند سازی پلیس است.

وی مردم محور بودن نیروی انتظامی را در حوزه مشارکت های اجتماعی مهم ارزیابی کرد و افزود : طبیعتاً هر میزان ظرفیت اجتماعی در جامعه بیشتر مورد توجه و بهره برداری قرار گیرد، خدمات بیشتری به مردم ارائه می شود و آرامش، آسایش و نظم بالاتر و امنیت بهتری را شاهد هستیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه خوشبختانه موضوع مشارکت های اجتماعی در حوزه نیروی انتظامی به خوبی تعریف شده و پلیس طرح های خوبی را در این زمینه مثل همیاران پلیس ایجاد کرده، گفت: نیروی انتظامی در استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد اقدامات خوبی داشته است.

وی ضمن احترام به مردم، اقتدار پلیس را مهم دانست و افزود : اقتدار پلیس یعنی باید هم شان مردم و هم رافت اسلامی رعایت شود که این مهم در نیروی انتظامی امروز اجرا می شود موضوع بعدی بحث تعامل و همکاری خوبی که بین مجموعه عوامل امنیتی، نظامی و انتظامی است.

حسین زادگان با بیان این که نیروی انتظامی در بحران های مختلف خودش را به خوبی نشان داده است، اظهار داشت : در ناملایمت های اجتماعی چند ماه گذشته به خاطر وفاق و همدلی که بین مجموعه های انتظامی وجود دارد کمترین هزینه چه از لحاظ مادی و چه انسانی را در استان شاهد بوده ایم و این نشانگر این است که پلیس از جایگاه خوبی در حوزه های اجتماعی برخوردار است .

وی افزود : مردم نسبت به سال های گذشته رضایتمندی و اعتماد بیشتری به نیروی انتظامی دارند و هر چقدر مردم از خدمات پلیس رضایتمندی بیشتری داشته باشند، هزینه های این دستگاه کاهش پیدا می کند.

استاندار مازندران، با اشاره به این که نیروی انتظامی به خاطر مردم محور بودنش در جلب افکار عمومی موفق عمل کرده است، ابراز امیدواری کرد: با درایت، هوشیاری و هوشمندی و در رویکرد پلیس هوشمند؛ روز به روز شاخص امنیتی ما افزایش پیدا می کند.

حسین زادگان با بیان این که حوزه مسئولیت نیروی انتظامی چند بعدی و چند وجهی است، اظهار داشت: مثلا در بخش مبارزه با موادمخدر همه دستگاه های اجرایی، اجتماعی و اساتید در حوزه های علوم اجتماعی و سمن هایی که در این حوزه ها فعال هستند و مهمتر خود مردم با هم افزایی نیروی انتظامی را همراهی می کنند.

وی با اشاره به حجم ماموریت های نیروی انتظامی، اظهار داشت: کمتر دستگاهی پیدا می شود که حوزه های ماموریتی آن این همه گستردگی داشته باشد و این نشانه مظلومیت ناجاست.

استاندار مازندران افزود : انتظار ما از خیرین امنیت اجتماعی ضمن توجه به حوزه سلامت توجه به حوزه امنیت است که البته برنامه های خوبی را نیروی انتظامی پیش بینی کرده که به زودی جلسات توسط معاونت سیاسی- امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار خواهد شد تا از ظرفیت های مردم به نحو مطلوب استفاده شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha