واگذاری اراضی شیب‌دار، به حل موضوع اشتغال شهرستان داراب کمک می‌کند

شیراز-ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس، با بیان اینکه این اداره کل، موارد قابل ملاحظه‌ای برای رونق اشتغال در شهرستان داراب در دست بررسی دارد، گفت: یکی از این موارد، واگذاری اراضی شیب‌دار این شهرستان برای انجام امور کشاورزی به جوانان جویای کار این منطقه است.

عبدالحسن صمد نژاد، دوشنبه در حاشیه بازدید از اراضی منابع طبیعی شهرستان داراب در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از مهمترین مشکلات در بحث منابع طبیعی در شهرستان داراب، اختلاف بین مرتعداران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که باید در قالب کارگروه‌های مشخص، این اختلافات رفع و مسائل موجود در این حوزه هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.

وی، بیان داشت: یکی از مشکلات برخی از مردم بخش جنت شهر از توابع شهرستان داراب، تداخل مستثنیات با اسناد اراضی ملی است که امیدواریم بتوانیم با همکاری جهاد کشاورزی، بخش قابل ملاحظه‌ای از مستثنیات را به مردم بازگردانیم تا بتوانند از سند و تسهیلات آن استفاده کنند.

در شهرستان داراب ۵۷۰ هزار هکتار اراضی ملی و ۸۰ هزار هکتار مستثنیات وجود دارد که در سال ۹۸ و همچنین سال جاری، ۲۲۰ هکتار از اراضی ملی که تصرف شده بود به بیت‌المال بازگردانده شده است.

شهرستان داراب در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها