تلاش هنرمندان مانع از فراموشی هنر سنتی در غوغای فضای مجازی می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: گسترش فضای مجازی، تاحدی هنرهای سنتی، از جمله خوشنویسی را به چالش کشیده است اما تلاش هنرمندان مانع از به فراموشی سپرده شدن هنرهای اصیل خواهد شد.

حسین فرخنده روز دوشنبه در حاشیه اختتامیه دومین جشنواره خط تحریری خراسان شمالی در شیروان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جامعه فرهنگی و هنری با برنامه هایی چون این جشنواره ها، موجب تداوم سنت های زیبا و موثر هنری در فضای جامعه شده و با تدارک رویدادها و حرکت هایی از این دست، هنر را از چالش ها و اتفاقاتی که فضای مجازی برای آن ایجاد کرده است، به سلامت عبور خواهند داد.

وی در عین حال بر استفاده از مناسب از فضای مجازی برای گسترش هنرها تاکید کرد و افزود: خود فضای مجازی هم می تواند کمک کرده و هم افزایی داشته باشد و می توان آنرا فرصت و ظرفیتی برای شناسایی هنرهایی چون خوشنویسی دانست که بهتر دیده شود و دایره مخاطبان آن بیشتر و زیبایی هایی که در این هنر وجود دارد به طیف گسترده تری از مخاطبان انتقال یافته و ذائقه بصری آنان را تقویت کند.

فرخنده با تجلیل از خوشنویسی، اظهار داشت: این هنر جایگاه بسیار ممتازی در فرهنگ ایرانی و اسلامی دارد و هنوز هم تاثیرگذاری خاص خود را در جامعه دارد که می تواند به فرهنگ و هنر عمق ببخشد و با سایر هنرها از جمله موسیقی، ادبیات و شعر همراهی و هم افزایی داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی گفت: خوشنویسی یکی از هنرهای دیرینه اسلامی و ایرانی است که جایگاه ویژه ای در بین هنرهای اسلامی ما دارد و بهترین خوشنویسان کسانی بوده اند که بیشترین آشنایی و انس را با علوم قرآنی داشته اند.

اختتامیه دومین جشنواره خط تحریری خراسان شمالی روز دوشنبه در شیروان با معرفی نفرات برتر پایان یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها