مراحل اخذ کالا کارت دانشجویان تشریح شد

تهران- ایرنا- دانشگاه پیام نور اعلام کرد: دانشجویان متقاضی دریافت کالا کارت دانشجویی برای خرید تجهیزات آموزشی، پس از مراجعه به شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران و طی مراحل تعیین شده، می توانند این کالا کارت را دریافت کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه پیام نور، مراحل دریافت کالا کارت دانشجویی به این صورت است که متقاضی باید به سایت بانک قرض الحسنه مهر ایران به آدرس www.qmb.ir برای آگاهی از قیمت کالاهای مورد نیاز، شرایط پرداخت فروشگاه (پذیرنده) و میزان اقساط مراجعه کند و سپس در شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران برای ارائه درخواست و دریافت کالا کارت حضور یابد.

دانشجویان هر کدام از اقساط ۶، ۹ و ۱۲ ماهه را که مدنظر دارند با انتخاب نوع قسط بندی از سوی فروشگاه (پذیرنده) نیز باید همسان باشد. مثلا انتخاب اقساط ۶ ماهه توسط دانشجو، باید پذیرنده نیز نوع پرداختی را ۶ ماهه اعلام کرده باشد.

سقف مجموع تسهیلات کالا کارت و وام شهریه دانشجویی از بانک قرض الحسنه مهر ایران ۲۰۰ میلیون ریال تعیین شده است اما با هر بار تسویه دانشجو می تواند مجدد درخواست دهد.

همچنین اینکه دانشجو موظف است کارت دانشجویی معتبر یا گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه پیام نور را برای اخذ کالا کارت به بانک مهر ارائه کند و معرفی ضامن معتبر از سوی دانشجو (کارمند یا کاسب معتبر) و ارزیابی ضامن و شرایط دانشجو بر عهده شعب بانک مهر است.

هر زمانی که دانشجو کالا کارت را دریافت کند، موعد پرداخت قسط از یک ماه آینده در همان روز خواهد بود و منوط به خرید کالا نیست. یعنی حتی اگر دانشجو هنوز اقدام به خرید کالا نکرده باشد اما وام کالا کارت را دریافت کرده باشد، باید از یک ماه بعد نسبت به پرداخت اقساط اقدام کند.

اقساط توسط بانک مهر مشخص می شود و دانشجو موظف است پس از دریافت کالا کارت به بانک مراجعه و لیست اقساط را دریافت کند. قیمت کالای خریداری شده نیز با نرخ روز محاسبه می شود اما پس از خرید در صورت افزایش قیمت کالا، دیگری تغییری در تعداد یا میزان اقساط رخ نخواهد داد.

دانشگاه پیام نور اعلام کرده است که با رایزنی های انجام شده، امکان خرید کالای خانگی غیر از موبایل هوشمند و تبلت نیز برای دانشجویان فراهم شده است. 

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha