قشقاوی: تحریم‌های آمریکا به موضوعات بشردوستانه کشیده شده است

تهران- ایرنا- سفیر ایران در اسپانیا گفت: به‌رغم‌ ادعای آمریکایی‌ها، تحریم‌های شدید آنها در شرایط سخت بیماری ویروس کرونا به موضوعات بشردوستانه نیز کشیده شده و در حال حاضر امکان واردات دارو به منظور مقابله با بیماری کرونا نیز وجود ندارد.

به گزارش بخش رسانه‌ای سفارت ایران در مادرید، «حسن قشقاوی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا امروز دوشنبه با خانم «پیلار کوئنکا» رئیس مجلس سنای اسپانیا در محل مجلس این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این ملاقات ضمن اشاره به روابط دیرینه و خوب دو کشور، بر تقویت روابط دوجانبه بین تهران - مادرید به ویژه در حوزه پارلمانی تاکید کرد.

قشقاوی با اشاره به فرارسیدن پنجمین سالگرد برجام گفت: حمایت جهانی از اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ و مخالفت با مواضع آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل، از روز گذشته بستر اجرای مفاد این قطعنامه در لغو تحریم تسلیحاتی ایران و محدودیت‌های مسافرتی برخی از مسوولان ایرانی را موجب شد و نشان داد که یکجانبه‌گرایی آمریکایی راه به جایی نخواهد برد.  

سفیر ایران در اسپانیا در بخش دیگری از اظهارات خود عنوان کرد که علیرغم‌ ادعای آمریکایی‌ها، تحریم‌های شدید آنها در شرایط سخت بیماری ویروس کرونا به موضوعات بشردوستانه نیز کشیده شده و در حال حاضر امکان واردات دارو به منظور مقابله با بیماری کرونا نیز وجود ندارد.

در این دیدار رئیس مجلس سنای اسپانیا ضمن تاکید بر نقش دیپلماسی پارلمانی در تقویت روابط دوجانبه و استقبال از گسترش همکاری ها بین دو کشور در این حوزه، بر ضرورت رایزنی و تعامل جهانی در برخورد با مشکلات و بلایایی چون کرونا تاکید و از گسترش تعامل و رایزنی با همتای ایرانی خود استقبال کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار سیاست