۲۸ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۳
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 84080743
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

درگیری میان پلیس جمهوری چک و معترضان به قرنطینه

تهران – ایرنا – پلیس جمهوری چک برای پراکنده کردن هزاران معترض به محدودیت های کرونایی در پراگ، از گاز اشک آور، خودروی آبپاش و نارنجک صوتی استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پراگ؛ تظاهرات روز یکشنبه معترضان به اقدامات و تدابیر تازه دولت برای کاهش سرعت انتشار ویروس کرونا که موجب بیماری کووید -۱۹ می شود، در مرکز پایتخت جمهوری چک به خشونت گرائید.

پلیس چک اعلان کرد: هزاران معترض شامل هواداران افراطی باشگاه های فوتبال که برای درخواست کناره گیری رومن پریمولا وزیر بهداشت و برنامهریز محدودیت های تازه، در میدان تاریخی بخش قدیمی پراگ گردآمده بودند، در پی مخالفت با دستور پلیس برای پراکنده شدن به علت فراتر رفتن شمار آنان از میزان مجاز، با ماموران درگیر شدند.

سازمان خدمات اضطراری پراگ اعلام کرد که ۹ تن را درمان کرده و چهار تن دیگر عمدتا با زخم در ناحیه سر، بریدگی، احساس سرگیجه و دشواری تنفس در پی استنشاق گاز اشک آور، به بیمارستان برده است.

پلیس گفت که پیش از برگزاری این گردهمایی حدود ۵۰ تن را به اتهام همراه داشتن انواع ترقه، پنجه بوکس، باتوم های تاشو و سلاح گرم بازداشت کرده است.

شمار مبتلایان به نسبت هر ۱۰۰ نفر ساکنان این جمهوری که بیشتر از همه کشورهای عضو اتحادیه اروپاست، روز جمعه به سطح بی سابقه بیش از ۱۱ هزار مورد رسید.

این کشور اروپای شرقی با جمعیت حدود ۱۱ میلیون نفر، تا روز یکشنبه، بیش از ۱۷۰ هزار مورد ابتلا و  ۱۴۰۰ مرگ ناشی از کووید - 19 را ثبت کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان