قصور چوپان اسفراینی در تلف شدن گوسفندان و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

بجنورد_ ایرنا_ بی‌احتیاطی چوپان اسفراینی هنگام عبور دادن گله خود از جاده، که به تلف شدن ۲۳ راس از گوسفندان شد، پلیس را بر آن داشت تا ۵۰ درصد از علت حادثه را متوجه وی بداند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس،  فرمانده انتظامی اسفراین گفت: در این حادثه هنگام عبور احشام از عرض جاده اصلی اسفراین - سنخواست، بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با گله گوسفندان، ۲۳ راس از گوسفندان این چوپان تلف شده و ۲ راس نیز زخمی شدند.
سرهنگ مجید یگانه پور گفت: برابر اعلام کارشناسان، ۵۰ درصد علت تصادف عدم توجه راننده کامیون به جلو و ۵۰ درصد نیز استفاده نکردن چوپان گله از علائم هشدار دهنده هنگام عبور دادن گله از جاده بوده است.

مراجعه بیش از ۲۱ هزار نفر به تریاژ بیمارستان های خراسان شمالی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: ۲۱ هزار و ۵۶۹ بیمار در نیمه  نخست امسال به تریاژ بیمارستان های سانترال دانشگاه علوم پزشکی استان مراجعه کردند.

دکتر قاسم بیانی روز دوشنبه اظهار داشت: از این بیماران هشت هزار و ۹۰۲ نفر در سه ماه نخست و ۱۲ هزار و ۶۶۷ نفر در سه ماهه دوم سال به تریاژ بیمارستان های سانترال مراجعه داشته اند.

وی با اشاره به اقدامات مرتبط با بیماری کووید ۱۹ در این مدت گفت: خوشبختانه به منظور سرعت بخشیدن به گزارش های تصویربرداری، پزشک رادیولوژیست به تعداد نیاز استان تا حدی تامین و توزیع شده است.

وی از راه اندازی و اجرای دوراپزشکی (پزشکی از راه دور) در بیمارستان های امام حسن (ع) بجنورد و آیت الله هاشمی رفسنجانی شیروان نیز خبر داد و گفت: در حال حاضر امکان درخواست مشورت از متخصصان عفونی، ریه و آی سی یو به شکل دوراپزشکی در این مراکز درمانی فراهم شده است.

مراجعه بیش از سه هزار شهروند به مرکز مشاوره پلیس 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال سه هزار و ۴۷۱ شهروند به مرکز مشاوره آرامش پلیس مراجعه کرده و از خدمات مشاوره ای بهره مند شده اند.
سرهنگ محسن عربی گفت: با تلاش کارشناسان مشاوره پلیس استان در ۶ ماهه نخست امسال ۲ هزار و ۶۰۹ پرونده به دوایر مددکاری کلانتری ها و مرکز مشاوره استان ارجاع داده شده که از این تعداد ۸۷ درصد به مصالحه ختم شده است.  
وی افزود: خدمات ارائه شده در مرکز مشاوره عمدتا مربوط به مشکلات خانوادگی، مسائل روانشناختی، حقوقی، تحصیلی و ازدواج بوده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =