فراخوان نخستین جایزه‌ ملی مرمت و احیای بناهای تاریخی منتشر شد

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی گفت: فراخوان نخستین جایزه‌ ملی مرمت و احیای بناهای تاریخی و معاصر ایران با مشارکت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی توسط مجله هنر و معماری برگزار می‌شود.

 به گزارش روز دوشنبه ایرنا از میراث آریا، هادی احمدی روئینی با اعلام این خبر بیان کرد: پس از هفت دوره برگزاری جایزه‌ طراحی داخلی ایران، تصمیم گرفته شد با توجه به اهمیت مرمت و احیای بناهای تاریخی و معاصر کشور و حفظ و نگهداری میراث‌فرهنگی، حوزه مرمت و احیای بناهای تاریخی و معاصر از این دوره به بعد به‌ صورت بخشی جدا و کاملا مستقل در این رویداد تعریف شود.

او با اشاره به رویکردها و اهداف برگزاری نخستین جایزه مرمت و احیا توضیح داد: فرهنگ‌سازی در سطح ملی برای حفاظت، پیشگیری از تخریب و اقدام به شناسایی، ثبت، مرمت و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی و معاصر کشور، ایجاد حساسیت بین دست‌اندرکاران اعم از سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مربوطه، کارفرمایان، برای افزایش توجه به این حوزه از جمله اهداف اولین جایزه مرمت و احیا است.

احمدی روئینی تصریح کرد: شرکت در تمامی بخش‌های جایزه‌ بصورت همزمان، انفرادی و یا گروهی برای عموم معماران، دفاتر معماری، مهندسین مشاور، طراحان، فعالان این حوزه و… آزاد بوده و شامل پرداخت هزینه‌ ثبت‌نام در سایت  است.

مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی با اشاره به بخش‌های مختلف این رویداد گفت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در پنج بخش مرمت و احیای بناهای تاریخی، مرمت و احیای بناهای معاصر، مرمت و احیای بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی، معماری میان‌افزا در بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی و بخش مقاله‌های نقد در موضوعات مرمت و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی و معاصر ایران تا ساعت ۲۴ روز ۱۴ آبان ۱۳۹۹به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

او افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و دستور مراجع و سازمان‌های ذی‌ربط برگزاری مراسم اختتامیه رویدادها تا اطلاع ثانوی مقدور نخواهد بود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۱- ۸۸۳۴۲۹۶۰ یا info@aoa.ir در ارتباط باشند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha