موانع تولید چهار واحد صنعتی چهارمحال و بختیاری تسهیل شد

شهرکرد- ایرنا- موانع تولید چهار واحد تولیدی چهارمحال و بختیاری رفع و تداوم فعالیت این واحدها با مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان در دست پیگیری قرار گرفت.

در نشست روز دوشنبه این ستاد، مشکلات یک سردخانه در شهرستان شهرکرد که با مشکل تامین برق فشار سنگین مواجه است، مشکل معوقات بانکی یک واحد تولیدی، بدهی بیمه تامین اجتماعی یک شرکت و امهال بدهی‌های بانکی یک شرکت تعاونی تولید شیشه دوجداره بررسی و مصوب شد تا در کمترین زمان مشکلات این واحدها برطرف شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در این نشست با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۴۸ نشست رفع موانع تولید برگزار شده است، اظهار داشت: برگزاری این جلسات ۲۹۱ مصوبه به همراه داشته است.

سجاد رستمی در ادامه با گرامیداشت روز ملی صادرات، رفع موانع تولید را گام مهمی در راستای رونق تجارت خارجی دانست و گفت: شرایط صادرات در استان نسبت به برنامه تعیین شده جلو است و امید است تا پایان سال تعهد صادراتی استان محقق شود.

وی گفت: هدف صادراتی نیمه نخست امسال ۲۰ میلیون دلار بود که این مهم نه تنها تحقق یافت بلکه بیش از آن نیز صادرات از استان انجام شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری طی ۶ ماهه اول امسال، ۲۳ و نیم میلیون دلار کالا از استان صادر شد و امید است تا پایان سال بیش از ۴۰ میلیون دلار کالا از استان صادر شود.

به گزارش ایرنا، هم‌اینک ۹۰۰ واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری فعال است که برخی محصولات تولیدی این واحدها نظیر ورق خودرو، چادر مشکی، آجرنسوز، مالت، موکت، خوراک آبزیان، محصولات خانگی در کشور از جایگاه و اهمیت مهمی برخوردار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha