حریم ۲۳۰ کیلومتر از رودخانه‌های استان اردبیل جانمایی می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از تعیین حد بستر و حریم ۲۳۰ کیلومتر از رودخانه‌های این استان با هدف حفظ مسیر و سطح مقطع لازم برای جریان آب و سیلاب و جلوگیری از دخل و تصرفات غیرمجاز به این حریم و بستر در سال جاری خبرداد.

به گزارش ایرنا ، عباس جنگی مرنی روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: بخش اعظم این طرح مطالعه، ارزیابی و عملیاتی شده و در مرحله تصویب نهایی می‌باشد.

او افزود: این طرح در سامانه حدنگار (کاداستر) ملی در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل درج و جانمایی خواهد شد.

وی اظهارداشت: تاکنون حد بستر و حریم ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر از رودخانه‌های استان مطالعه و تعیین شده و در سامانه حدنگار (کاداستر) ملی در اداره کل اسناد و املاک استان اردبیل درج و جانمایی شده است و برای سال ۱۴۰۰ نیز حدود ۶۵ کیلومتر از رودخانه‌های استان تعیین بستر و حریم می‌شوند.

جنگی مرنی گفت: پهنه‌بندی سیلاب، شناسایی نقاط سیل‌خیز و آسیب‌پذیر، اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص حد حریم و بستر رودخانه‌ها، دورکردن مردم از جریان سیل، آزادسازی محل عبور ایمن سیلاب، تعیین کاربری اراضی حاشیه و حفاظت از بستر و حریم رودخانه‌ها از مزایای انجام نقشه‌برداری و مطالعات تعیین حد بستر و حریم رودخانه‌ها است.

وی همچنین از دیگر اهداف اجرای عملیات ساماندهی رودخانه‌ها را فراهم کردن امکان احداث دیوار حفاظتی، اصلاح و حفاظت مسیر رودخانه، تثبیت بستر و کنترل فرسایش و رسوب، بهسازی، لایروبی و افزایش ظرفیت عبور جریان آب و کنترل سیلاب ذکر کرد.

وی همکاری مردم و شوراهای شهرها و روستاها در جلوگیری از تجاوز به حریم و بستر رودخانه‌ها را مهم دانست و از همکاری مردم ، نهادها و سازمان‌های ذیربط در تعیین و تثبیت حد حریم و بستر رودخانه‌های استان با شرکت آب منطقه‌ای اردبیل قدردانی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha