سه هزار و ۶۲۸ پرونده شکایت در دامغان به صلح و سازش رسید

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی دامغان گفت: سه هزار و ۶۲۸ پرونده شکایت، ورودی به کلانتری ها و معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی این شهرستان با انجام مشاوره منجر به صلح و سازش شد.

سرهنگ سیدرضا علوی روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته ناجا افزود: در ۶ ماه نخست امسال با ارائه مشاوره‌های مرکز مشاوره فرماندهی انتظامی دامغان شاهد افزایش ۲۶۶ درصدی صلح و سازش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بودیم.

وی به اقدام‌های حوزه مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۵۸۱ کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان کشف شد که این میزان کشف نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

علوی اضافه کرد: در راستای مبارزه با مواد مخدر و مکان‌های آلوده، با حکم قضایی به ۱۸۵ پاتوق ورود شد و ۹۹۰ طرح ضربتی در این راستا انجام شده است. 

وی به ارائه گزارش از تصادف های درون شهری و برون شهری حوزه شهرستان دامغان پرداخت و گفت: ۱۶۳ فقره تصادف برون‌شهری در شهرستان رخ داد که طی آن ها ۱۹ نفر فوت و ۲۳۸ نفر مصدوم شدند و در تصادف‌های درون‌ شهری نیز از ۹۸ فقره تصادف، ۱۱۱ نفر مصدوم شده و ۲ نفر فوت کردند.

علوی به ۴۰۱ فقره سرقت اماکن خصوصی اشاره و خاطر نشان کرد: در نیمه نخست امسال ۲۵۹ سارق و ۲۷ قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شدند. 

وی به افزایش ۱۰ درصدی کشف اموال مسروقه اشاره کرد و افزود: ۷۸۸ فقره سرقت در دامغان کشف و اموال آن به مالباختگان اهدا شد. 

وی ادامه داد: در نیمه نخست امسال ۱۷ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۱۱ میلیارد و ۹۳۳ میلیون ریال در دامغان ثبت شد که عمده آن شامل سوخت، لوازم خانگی، موتورسیکلت و پرندگان کمیاب بود. 

علوی بیان کرد: ۶۲۰ موتورسیکلت و ۲۲۹ خودرو به دلیل ایجاد مزاحمت، رعایت نکردن قوانین و مقررات و ایجاد آلودگی صوتی در مدت مذکور توقیف شد. 

وی افزود: پلاک گذاری یکهزار و ۲۸۸ دستگاه خودرو و موتورسیکلت، صدور یک‌هزار و ۱۰۹ گواهینامه و انجام ۱۴۰ مورد آموزش همگانی از جمله اقدام‌های نیروی انتظامی شهرستان دامغان در ۶ ماهه نخست امسال بوده است. 

فرماندهی انتظامی دامغان ضمن گرامیداشت هفته ناجا، تصریح کرد: اعطای مجوز داخلی ایجاد مرکز عدم اعتیاد، راه‌اندازی دندان‌پزشکی نیروهای مسلح در دامغان و جذب و استقرار یک دسته یگان تکاوری از جمله خبرهای خوشحال‌کننده برای مردم دامغان است. 

طی ۶ ماه نخست امسال در پی تماس‌های مردم با سامانه ۱۱۰، تعداد ۱۱ هزار و ۷۹۲ تماس عملیاتی شد و در راستای انتقادات و پیشنهادات مردم به نیروی انتظامی، ۶۵۰ تماس با سامانه ۱۹۷ ثبت شده است.

هفته ناجا از ۲۷ مهر تا ۲ آبان با شعار "باهم برای امنیت و سلامت" برگزار می‌شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha