تصادف پراید در قم چهار فوتی برجای گذاشت

قم- ایرنا - رئیس پلیس راه قم گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه پراید با گاردریل حاشیه راه در محور "قم - جعفریه" چهار تَن از سرنشینانش آن در دم فوت کردند.

سرهنگ مختار پناهی روز  دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهارداشت: بامداد روز جاری بیست و هشتم مهرماه یک دستگاه خودرو پراید که در مسیر "قم-جعفریه" در حرکت بود از جاده خارج و با گاردریل حاشیه راه برخورد می کند که متاسفانه راننده و سه تَن از سرنشینان این خودرو به دلیل جراحت های وارده جان خود را از دست دادند.

رئیس پلیس راه قم همچنین علت حادثه را طبق نظر کارشناسان، بی احتیاطی از جانب راننده پراید به علت توجه نکردن به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی اعلام کرد.

وی در ادامه به رانندگانی که در ساعت های خلوت به خصوص در شب ها و تاریکی رانندگی می کنند توصیه کرد: رانندگی در معابر برون شهری در ساعات خلوت باعث خواب آلودگی و خستگی راننده و منجر به کاهش تمرکز و دید راننده شده و پس از هوشیار شدن برای کنترل خودرو اقدام اما منجر به خروج خودرو از مسیر می‌شود.

سرهنگ پناهی، خمیازه، نداشتن تمرکز فکری، به یاد نیاوردن وقایع چند کیلومتر قبل، نداشتن تمرکز دید، کاهش یافتن عکس‌العمل، کاهش توانایی راننده برای حفظ سرعت و کنترل وسیله نقلیه، کاهش قدرت شنوایی، کاهش قدرت مکالمه، بی توجهی به علائم راه، سنگین شدن پلک‌ها و افتادن سر، احساس بی‌قراری و زودرنجی و تندمزاجی، شتاب و ترمزگیری غیرمعمول، چرت زدن‌های کوتاه و عدم تعادل در حفظ خودرو بین خطوط جاده را از نشانه‌های خستگی و خواب آلودگی راننده اعلام و جاده‌های برون شهری دوطرفه را خطرناک‌ترین جاده‌ها برای این دسته از رانندگان عنوان کرد./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها