حسن مردانه  نقاش و خوشنویس برجسته اردبیل تکریم می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و شوراهای استانداری اردبیل از برنامه‌ریزی برای تکریم حسن مردانه نقاش و خوشنویس برجسته استان و تلاش جهت دریافت نشان ملی برای مرحوم استاد سلیم موذن زاده اردبیلی خبر داد.

به گزارش ایرنا ، محمد سیمزاری روز دوشنبه در جلسه هماهنگی بزرگداشت سالگرد درگذشت سلیم موذن‌زاده و تکریم حسن مردانه با اشاره به  ضرورت تکریم از هرنمندان در دوران حیاتشان بیان کرد: تلاش برای برگزاری آیین پاسداشت خدمات فرهنگی و هنری این اساتید  در حفظ این افتخارات برای نسل آینده بسیار بااهمیت است.

وی از آمادگی خانه فرهنگ و هنر و چند سازمان مردم‌نهاد فرهنگی برای برگزاری بزرگداشت استاد حسن مردانه خبر داد و گفت: طرح برگزاری این بزرگداشت توسط این تشکل‌ها تنظیم و برنامه زمان‌بندی این تکریم مشخص و مصوب می‌شود.

سیمزاری تکریم و پاسداشت اسطوره‌های فرهنگی و هنری این استان را نیازمند مشارکت همه اهالی فرهنگ، هنر، مسوولان و مردم دانست و اضافه کرد: لازم است برای برگزاری بزرگداشت چهره‌های شاخص فرهنگی که جزو میراث فرهنگی برای آینده استان هستند، برنامه‌ریزی‌های دقیق انجام بگیرد.

وی همچنین به شخصیت مداح اهل بیت (ع)، سلیم موذن‌زاده و آوازه این اسطوره فرهنگی استان در سطح جهانی اشاره کرد و تلاش برای دریافت نشان ملی برای این هنرمند برجسته را از وظایف متولیان فرهنگی استان دانست.

مدیرعامل خانه فرهنگ و هنر استان اردبیل نیز در این نشست بر ضرورت تکریم چهره‌های شاخص ملی استان در حوزه هنر و فرهنگ تاکید کرد.

ناصر رهنماآذر با اشاره به معلق ماندن اقدامات در راستای خرید منزل پدری سلیم موذن‌زاده و تبدیل آن به موزه فرهنگی و مداحی استان خواستار تلاش اهالی فرهنگ و هنر در راستای تحقق این امر شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha