۲۸ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84080679
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش ۴۵ درصدی تصادفات فوتی در یزد

یزد- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی یزد از کاهش ۴۵ درصدی تصادفات فوتی و ۲۳ درصدی تصادفات جرحی از ابتدای امسال تاکنون در مقایسه با مدت مشابه پارسال در شهرستان یزد خبر داد و علت را همکاری مردم، فرهنگ‌سازی و اجرای طرح‌های پیشگیرانه اعلام کرد.

سرهنگ مهدی زارع روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:برای ارتقای این فرهنگ باید رسانه‌های گروهی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت بیشتری داشته باشند.

وی ۳۳ درصد متوفیان را عابران پیاده و ۳۸ درصد را راکبان موتورسیکلت ذکر کرد و اظهار داشت: سهم اتباع بیگانه ۱۶ درصد و بقیه متوفیان هم هموطنان ایرانی و یزدی هستند.

وی رعایت نکردن حق تقدم توسط رانندگان و نبود خیابان‌های استاندارد را عامل اصلی وقوع تصادفات درون شهری دانست و ضمن توصیه به  رعایت مقررات،  ایجاد رفوژ میانی در برخی از خیابان‌های ۲ طرفه به خصوص در هسته پرتردد مرکزی شهر یزد توسط شهرداری با همکاری شورای ترافیک را عامل موثری در کاهش تصادفات اعلام کرد.

زارع با اشاره به اینکه سرعت زیاد برخی از رانندگان در برخی از بلوارها و زیرگذرها جزو عوامل اصلی تصافات است ادامه داد: برای کاهش حوادث و خسارات مالی و جانی نسبت به نصب دوربین بر حسب ضرورت به خصوص در زیرگذرها و تقاطع‌ها اقدام شده است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون حدود ۱۵ هزار موتورسیکلت توقیفی به خاطر رعایت نکردن مقررات در پارکینگ نگهداری می شود خاطرنشان کرد: برای رفع توقیف که هدف راهنمایی و رانندگی است تمهیدات خوبی فراهم شده که صاحبان آنها می‌توانند در اولین فرصت مراجعه کنند.

از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان ۶۰ درصد در شهر یزد زندگی می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha