قاچاقچی لوازم آرایشی و تلفن همراه در اردبیل جریمه شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از محکومیت و جریمه ۷۵۰ میلیون ریالی قاچاقچی لوازم آرایشی و لوازم جانبی تلن همراه در اردبیل خبر داد.

به گزارش ایرنا، علی رحیمی‌آذر روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: در پی گزارش اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل مبنی بر کشف و ضبط مقادیر انبوهی لوازم آرایشی و لوازم جانبی تلفن همراه به ارزش بیش از ۷۵۰ میلیون ریال پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.

وی افزود: این پرونده به قید فوریت در شعبه دوم مورد رسیدگی و با توجه به محتویات پرونده و اخذ آخرین دفاع و سایر شواهد اتهام انتسابی محرز و فرد خاطی به پرداخت مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

وی اظهارداشت: به منظور اثر بخشی هر چه بیشتر پرونده‌های مربوط به جرایم اقتصادی از جمله گرانفروشی، کم‌فروشی، قاچاق و احتکار با سرعت و دقت رسیدگی و نتیجه اقدامات انجام شده نیز به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی بیان کرد: همکاری مردم به عنوان مهم‌ترین مولفه نظارتی تعزیرات حکومتی کمک شایانی در انجام رسالت همکاران ما و در نتیجه کاهش تخلفات خواهد داشت و به همین دلیل از شهروندان تقاضا داریم موارد مشکوک به احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی را به سامانه ۱۳۵ تعزیرات اطلاع دهند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: دستگاه قضایی در برخورد با محتکران، مخلان اقتصادی و متخلفان صنفی نه تنها هیچگونه اغماضی نخواهد کرد بلکه با آنها به طور قاطع برخورد خواهد کرد.

رحیمی‌آذر افزود: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و اظهارداشت: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها