ایران‌زاد، روایت متفاوت انسان معاصر ایرانی است

تهران- ایرنا- کارگردان مستند «ایران‌زاد» گفت: این مستند برخلاف آنچه در وهله اول تصور می‌شود، درباره اقلیم ایران یا تاریخ آن نیست، بلکه به تجربه‌های زیستی ایرانیان معاصر می‌پردازد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از مدیر رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری مستند بلند «ایران‌زاد» به کارگردانی مجید عزیزی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر، این روزها در استان گیلان ادامه دارد.

مستند سینمایی ایران‌زاد که از اوایل سال ۹۹ فیلم‌برداری آن در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شده است، تا سال آینده در شهرها و روستاهای مختلف ایران ادامه خواهد داشت. این مستند پس از اتمام مراحل فنی در سینماهای کشور و جشنواره‌های داخلی و خارجی نمایش داده می‌شود.

به گفته مجید عزیزی، کارگردان این مستند، ایران‌زاد برخلاف آنچه در وهله اول تصور می‌شود، درباره اقلیم ایران یا تاریخ آن نیست، بلکه به تجربه‌های زیستی ایرانیان معاصر می‌پردازد.

 این کارگردان، به دلیل وضعیت شیوع کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی ترجیح داده است برای تولید مستند ایران‌زاد از یک گروه کوچک استفاده کند.

 مجید عزیزی، در کارنامه خود، تجربه تولید رسانه‌ای در بیش از ۲۵ کشور جهان را دارد و تاکنون موفق به دریافت جوایز متعددی از جشنواره‌های معتبر داخلی و خارجی شده است. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به تاریخ صدور و بدون مرز اشاره کرد.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار فرهنگ