کاهش آمار فوتی و افزایش مبتلایان کرونا در استان اردبیل

اردبیل- ایرنا - آمار فوت شدگان بیماری کرونا در استان اردبیل طی شبانه‌روز گذشته کاهش یافته و به یک نفر رسید و همزمان، با افزایش تعداد مبتلایان، ۵۵ نفر از اهالی این استان به علت ابتلای به کووید.۱۹ در مراکز درمانی بستری شدند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در ادامه وضعیت قرمز شیوع کرونا در استان اردبیل، طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۰ بیمار بدحال مبتلا به بیماری کرونا نیز در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده و تحت درمان قرار گرفتند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: هم‌اکنون ۲ شهرستان اردبیل و مشگین‌شهر در وضعیت قرمز و شهرستان‌های پارس‌آباد، نیر و خلخال در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده اعلام کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید.۱۹ در مراکز درمانی این استان بستری شده و یک نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست دادند.

وی از ترخیص ۵۱ نفر از بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل در شبانه‌روز گذشته پس از بهبودی نسبی خبر داد و افزود: از زمان شیوع کرونا در استان تاکنون ۶۹۸ نفر از اهالی این استان به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین با اشاره به گذر تعداد مبتلایان کرونای بستری همزمان در مراکز درمانی استان به رقم بیش از ۲۵۰ نفر پس از پنج ماه بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۷۷ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند.

وی تاکید کرد: با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل پاییز و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا، لازم است که اهالی استان دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

دکتر حبیب‌زاده همچنین اظهار کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا به ویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.

وی ۲ هفته گذشته پیش نیز اعلام کرد که پیک بعدی شیوع کرونا در این استان در اواسط آبان ماه خواهد بود و باید از هم‌اکنون تمهیدات لازم برای مدیریت آن اتخاذ شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، استان اردبیل هم‌اکنون در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا قرار دارد.

شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل در پی همکاری مردم از طریق رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و با ابتلای روزانه ۳۰ تا ۴۰ بیمار تا چند روز اخیر در وضعیت پایدار قرار گرفته بود ولی شواهد نشان می‌دهد که آمار مبتلایان رو به افزایش است.

در هشت ماه گذشته، از مجموع هشت هزار و ۵۱۷ نفر بیمار کرونایی بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل، هفت هزار و ۴۵۶ نفر پس از بهبودی ترخیص شده‌ و در این مدت ۶۹۸ نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داده‌اند.

بالاترین آمار ثبت شده ابتلا به بیماری کرونا در استان اردبیل با ۷۶ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی روزانه نیز ۱۷ مورد بوده است.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا در استان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل اوایل امسال به بیش از ۴۰۰ مورد رسیده بود.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا که طی پنج ماه اخیر روند ثابت ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را طی کرده بود، از روز گذشته از ۲۵۰ نفر فراتر رفته و به ۲۷۷ مورد رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha