باند جعل اسناد ملکی در قم منهدم شد

قم - ایرنا - فرمانده انتظامی قم با اشاره به انهدام باند پنج نفره جاعلان اسناد ملکی در این استان گفت: این افراد پس از سند سازی جعلی زمین های بلاصاحب، سند تک برگی اخذ و قصد فروش به ارزش ۱۱۰ میلیارد ریال داشته که توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان دستگیر شدند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار سید محمود میرفیضی اظهارداشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی اقدام به سند سازی جعلی زمین های بلاصاحب و اخذ سند تک برگی و فروش آن به دیگران می کنند، بلافاصله موضوع با توجه به حساسیت آن در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه طی تحقیقات تخلفات در این زمینه محرز شد، بنابراین کارآگاهان با هماهنگی مقام قضائی استان ابتدا متهم اصلی و سپس چهار تَن از همدستانش را دستگیر کردند که با اعتراف افراد به بزه انتسابی، اسناد جعلی قابل توجهی به ارزش ۱۱۰ میلیارد ریال از منزل شان کشف شد.

 میرفیضی گفت: در ادامه تحقیق ها مشخص شد اسناد جعلی توسط دفتر اسناد رسمی در یکی از استان های همجوار به ثبت رسیده و اسناد دیگری نیز متعلق به سایر استان ها در آن دفتر خانه جعل شده است، بنابراین به ثبت اسناد استان اعلام تا اقدام قانونی در این خصوص صورت گیرد.

فرمانده انتظامی قم در ادامه برای پیشگیری از تخلف ها و جرایم، بر شناسایی املاکی که فاقد سند مالکیت بوده و تعیین تکلیف آن ها و نیز متصل شدن کلیه دفترخانه های اسناد رسمی در سراسر کشور به یکدیگر و به ادارات ثبت بصورت آنلاین، تاکید کرد.

 ۱۰۴ کیلو حشیش در  قم کشف شد

فرمانده انتظامی قم همچنین گفت: ۱۰۴ کیلوگرم حشیش طی عملیاتی مشترک با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان یزد کشف شد.

میرفیضی اظهارداشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر  قم با انجام اقدام های فنی و اطلاعاتی از اقدام قاچاقچی مبنی بر انتقال مواد مخدر با یک دستگاه خودرو پراید از استان های جنوب شرقی کشور به سمت استان یزد مطلع و پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: با اقدام های خاص پلیسی و تبادل اطلاعات به موقع با پلیس مبارزه با مواد مخدر این استان، خودرو مذکور در محور مواصلاتی یزد شناسایی و توقیف شد.

فرمانده انتظامی قم افزود: ماموران در بازرسی از خودرو، ۱۰۴ کیلوگرم حشیش کشف و متهم و همدستش را دستگیر که برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

سردار میرفیضی تصریح کرد: پل ارتباطی تلفن ۱۱۰ به صورت شبانه روزی در خدمت مردم عزیز بوده و انتظار می رود شهروندان ضمن همکاری مستمر با پلیس در صورت مشاهده و یا اطلاع از هرگونه مورد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق این سامانه به پلیس اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها