اشتراک علم و امنیت ایران با کشورهای اسلامی تمدن نوینی در جهان رقم می‌زند

تهران- ایرنا- دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمنان اسلام تلاش می‌کنند حوزه همکاری و هم افزایی جهان اسلام را به تفرقه و جدال بکشانند در حالی که اگر ما ثروت و علم و امنیت خودمان را با کشورهای اسلامی به اشتراک بگذاریم، می‌توانیم تمدن نوین اسلامی را در آینده جهان پیش ببریم و به امت واحده اسلامی برسیم.

حجت الاسلام حمید شهریاری روز دوشنبه در حاشیه آغاز به کار «رادیو وحدت» در گفت وگو با خبرنگار معارف ایرنا گفت: برنامه های رادیو وحدت تا پایان هفته وحدت که مصادف با سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) است، به صورت ۲۴ ساعته ادامه خواهد داشت.

یکی از مهمترین برنامه های هفته وحدت برگزاری سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی است و رادیو وحدت ضمن پوشش اخبار این رویداد مهم بین المللی به بازتاب های برگزاری آن در داخل و خارج از کشور خواهد پرداخت. 

امسال کنفرانس وحدت با توجه به شرایط کرونایی به صورت وبیناری با سخنرانی ۲۰۰ شخصیت خارجی از جهان اسلام با موضوع همکاری های جهان اسلام در مصائب و بلایا با رویکرد کرونا در هشت تا ۱۰ منطقه جغرافیایی خواهد بود که این سخنرانی ها به زبانهای عربی و انگلیسی ترجمه خواهد شد.

مراسم افتتاحیه کنفرانس وحدت در روز هشتم آبان مقارن با ۱۲ ربیع الاول و مراسم اختتامیه سیزدهم آبان مقارن با ۱۷ ربیع الاول برگزار خواهد شد و برخی از برجستگان کشورمان در مراسم افتتاحیه و اختتامیه سخنرانی خواهند کرد. 

شهریاری با اشاره به برنامه های کنفرانس وحدت به خبرنگار ایرنا گفت: امروز وحدت یک ضرورت برای جهان اسلام است. دشمنان اسلام با استفاده از تفرقه تلاش می کنند تا حوزه همکاری و هم افزایی جهان اسلام را به تفرقه و جدال تبدیل کنند در حالی که اگر ما ثروت و علم و امنیت خودمان را با کشورهای اسلامی به اشتراک بگذاریم، می توانیم تمدن نوین اسلامی را در آینده جهان پیش ببریم و به امت واحده اسلامی برسیم و دشمنان اسلام از همین مساله نگران هستند.

وی افزود: تولید داعش و گروه های افراطی برای مخدوش سازی چهره اسلام است تا نوری را که خدا در اسلام برای هستی ترسیم کرده، دوری شود. به همین دلیل این چهره های مخدوش را از اسلام معرفی می کنند تا جهان از رویکرد جدید به این تمدن نوین غافل شود در حالی که آنها در حال فتنه انگیزی و نقشه کشی هستند و مکر و مشوه کردن چهره اسلام را پیشه خود قرار داده اند ولی خدا دین خود را به پیش خواهد برد و با ظهور حضرت حجت (عج) شاهد عدالت در سراسر جهان خواهیم بود.

رادیو وحدت از روز گذشته (شنبه) همزمان با آغاز ماه ربیع الاول افتتاح شد و مراسم آغاز به کار رسمی آن امروز با حضور حجج اسلام سید رمضانعلی موسوی قائم مقام سازمان صدا و سیما و حمید شهریاری دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و همچنین برخی مسئولان سازمان صدا و سیما برگزار شد. 

در این مراسم علی بخشی زاده معاون صدای سازمان صدا و سیما از ضرورت سرعت بخشی به برنامه های وحدت گرا سخن گفت و مهدی مسعودی مدیر رادیو اربعین نیز شعار این رادیو را صدای همدلی امت رسول الله اعلام کرد و گفت که یکی از مهمترین برنامه‌های این شبکه رادیویی برنامه امت رسول الله است که در آن با علما و بزرگان جهان اسلام ارتباط برقرار می شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار فرهنگ