فرماندار کامیاران: خدمات اداری به ارباب رجوع‌ بدون ماسک داده نمی‌شود

سنندج - ایرنا - فرماندار کامیاران گفت: بدلیل شیوع بیماری کرونا و رشد آمار مبتلایان و فوتی‌ها در شهرستان، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها به مراجعه کنندگانی که از ماسک استفاده نکنند خدمتی ارایه نمی‌کنند.

مسعود الماسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه برای تحقق این منظور ابتدا روسا و کارمندان ادارات باید خود پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، اظهار داشت: مسوولان ادارات موظف هستند بر استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی نظارت داشته و با کارکنان خاطی برخورد کنند.

وی اضافه کرد: همچنین از مسوولان ادارات و بانک‌های سطح شهرستان انتظار می‌رود از ارایه خدمات به اربابان رجوعی که از ماسک استفاده یا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند حتما خودداری شود.

فرماندار کامیاران افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشی در اصناف مورد تاکید ستادهای ملی و استانی مبارزه با کروناست و بر استفاده از ماسک و دستکش توسط فروشندگان و صاحبان اصناف تاکید می‌شود.

وی گفت: هر کدام از واحدهای صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، دستگاه‌های نظارتی از جمله گروه مشترک بهداشت و درمان، صنعت معدن تجارت و سایر دستگاه‌ها مجبور به دادن اخطار و سپس پلمب مغازه‌های در مناطق شهری و روستاهای پرجمعیت به صورت قانونی هستند.

طبق تصمیمات ستاد استانی مقابله با کرونا از ۲۰ مهر برای ۲ هفته برخی محدودیت‌ها برای کاهش شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده که شامل تعطیلی تالارهای پذیرایی و عروسی، عدم برگزاری هر گونه مراسم، تجمع و عدم پذیرایی در رستوران‌ها و غذاخوری‌هاست از این رو انتظار می‌رود صاحبان این اصناف برای ارتقای سطح سلامت مردم، هشدارها را جدی بگیرند.

با توجه به تداوم وضعیت قرمز کرونا در استان و به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری، آموزش مجازی دانش آموزان همچنان برقرار و برخی اماکن پرخطر نیز تا ۲ هفته آینده تعطیل است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha