استفاده از ظرفیت های اقتصادی ایران و بهره مندی از تجارب علمی

قزوین - ایرنا - استاندار بومت جمهوری کنیا، با بیان اینکه ایران از ظرفیت های اقتصادی فراوانی برخوردار است، گفت که کشورش علاقه مند به تقویت مناسبات تجاری و همچنین دریافت تجارب علمی و انتقال فناوری در حوزه های کشاورزی است.

به گزارش ایرنا، هیلاری بارچوک که در راس هیاتی به ایران سفر کرده است، بعدازظهر دوشنبه در دیدار با جمعی از مسوولان و فعالان تجاری استان قزوین به عنوان کشوری با فرهنگ و تمدن غنی که با وجود مشکلاتی چون تحریم ها توانسته در عرصه های مختلف به رشد و پیشرفت خوبی دست پیدا کند یاد کرد و افزود: تصور ما از ایران در سفر به این کشور نسبت به آنچه از قبل در ذهن داشتیم، ۱۸۰ درجه تغییر کرده است.

بارچوک ادامه داد:با ثبت چهره مثبتی از ایران به کشور خود سفر خواهیم کرد و حتما برای سفرهای بعدی نیز برنامه ریزی می کنیم.

وی با بیان اینکه صنعت و کشاورزی ایران از پیشرفت بسیار خوبی برخوردار بوده و در بسیاری از بخش ها دارای فناوری های روز دنیا هستند،اظهار داشت: ایران کشوری زیبا و پهناور بوده و از ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه های اقتصادی برخوردار است.

استاندار بومت جمهوری کنیا با بیان اینکه خواستار تعمیق و گسترش روابط خود با جمهوری اسلامی ایران هستیم، افزود: روابط ما با ایران در راستای تامین منافع خود بوده و از کشور ثالثی تاثیر نمی گیرد.

وی افزود: تحریم های آمریکا شرایط سختی را برای اقتصاد ایران فراهم کرده است اما این کشور از ظرفیت های اقتصادی بسیار فراوانی برخوردار است و می تواند با وجود مشکلات پیش آمده با تدبیر لازم، برای رشد و توسعه اقتصاد خود برنامه ریزی کند.

این مقام کنیایی اظهار داشت: ما با توجه به استعدادهای زیاد کشاورزی در کشور و استان خود بسیار علاقه مند هستیم تا از تجارب علمی و فناوری های در اختیار ایران در این حوزه بهره مند شویم.

استاندار بومت جمهوری کنیا اظهار داشت: ایران و کنیا و به ویژه بومت و قزوین که از استان هایی با قابلیت های بالای کشاورزی هستند می توانند همکاری های تجاری خود را گسترش دهند.

بارچوک افزود: سرمایه گذاران ایرانی می توانند از طریق حضور در کنیا با کشورهای شرق قاره آفریقا به تجارت پرداخته و مبادلات تجاری داشته باشند و همچنین سرمایه گذاران کنیایی را نیز برای حضور در ایران و فرصت تجارت با این کشور و کشورهای حوزه اوراسیا تشویق می کنیم.

وی افزود: از سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنیا بابت معرفی ظرفیت های اقتصادی این کشور قدردانی می کنیم و امیدواریم سفر ما به ایران زمینه توسعه همکاری های تجاری و فرهنگی میان ۲ کشور را فراهم کند.

کنیا با ۵۱ میلیون جمعیت به پایتختی نایروبی در شرق آفریقا قرار دارد.

بومت یکی از 47 استان کنیا و قطب تولید چای در این کشور و همچنین آفریقاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =