۳۳۰ میلیون ریال اجاره بهای موقوفات در بوکان بخشیده شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه بوکان گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و در حمایت از آسیب‌دیدگان ناشی از آن، ۳۳۰ میلیون ریال از اجاره بهای موقوات در این شهرستان بخشیده شد.

محمدهادی سعادتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۲ ماه از اجاره‌بهای واحدهای صنفی موقوفه این شهرستان که در اثر شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند، مشمول بخشودگی شد، اظهار داشت: این بخشودگی که با مجوز سازمان اوقاف کشور انجام گرفت، شامل ۳۷ باب مغازه و مستاجر بوکانی شد.

وی افزود: بر این اساس، اجاره‌بهای واحدهای تجاری عرصه و اعیان وقف در اسفند سال گذشته و فروردین سال جاری، بخشیده شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بوکان اضافه کرد: همچنین در راستای کمک به دانش آموزان نیازمند  و بی بضاعت در سطح شهرستان، ۲۲ بسته نوشت افزار شامل کوله، نوشت افزار و لوازم تحریر به ارزش بیش از ۲۸ میلیون ریال در اختیار این دانش آموزان قرار گرفته است.

 وقف، هدیه ای ماندگار است که برای خدمت عمومی یا نگه داشتن اصل هر چیزی و جاری بودن سود ناشی از آن در مسیر خیر، نیکی و رضای خدا به کار می رود.

مقوله اخلاق مدارانه وقف با ریشه کن کردن فقر و محرومیت، جامعه را به طرف پیشرفت و تعالی هدایت می کند و جایگاه ارزشمندی را نزد پروردگار برای انسان رقم می زند؛ مال و زمین وقف شده، موقوفه و شخصی که مالی یا چیزی را وقف می کند، واقف نام می گیرد.

در بوکان ۵۱۱ موقوفه با یک هزار و ۲۲۱ رقبه وجود دارد 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha