کشف مواد مخدر در آذربایجان‌غربی ۸۱ درصد افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، سه تن انواع مواد مخدر در این استان کشف شده که ۸۱ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

سردار سرتیپ دوم مسعود خرم‌نیا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: علاوه بر آن، طی سال جاری ۱۴ هزار و ۲۰۱ کیلو گرم انواع پیش‌ساز مواد مخدر و مواد شیمیایی نیز کشف شده که این میزان نیز بیش از ۶ برابر سال گذشته است.

وی ادامه داد: در این مدت، ۴۳۱ دستگاه انواع خودرو و ۱۱۹ دستگاه موتورسیکلت نیز که در امر قاچاق و توزیع مواد مخدر مورد استفاده قرار می‌گرفت، توقیف شده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: در این رابطه ۳۱ واحد اماکن قاچاقچیان شناسایی و پلمب و ۲۲۲ هزار و ۴۸ عدد قرص روانگردان نیز کشف و ضبط شده است.

سردار خرم‌نیا اضافه کرد: در این راستا طی سال جاری، پنج‌هزار و ۱۴۰ فقره پرونده تشکیل و به مقام قضایی تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون به ارزش بیش از سه هزار و ۷۷ میلیارد ریال اموال و دارایی از سوداگران مرگ در آذربایجان غربی ضبط شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری‌ها و بد اخلاقی‌های اجتماعی و کاهش تصادف‌ها از اولویت‌های پنج گانه انتظامی این استان در سال جاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha