رییس شورا: شهرداری کرج سهمیه جذب برای نابینایان اختصاص دهد

کرج - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر نگاه عادلانه به قشرهای مختلف اجتماعی گفت: شهرداری کرج باید درصدی از سهمیه جذب نیروی انسانی را به نابینایان و معلولان اختصاص دهد.

اکبر سلیم‌نژاد روز دوشنبه در مراسم تجلیل از نابینایان استان البرز که در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد، اظهار داشت: انجمن نابینایان استان درخواست های خود را در خصوص مطالبات مختلف در قالب لایحه به شورای اسلامی شهر کرج ارسال کند تا ضمن بررسیدر این زمینه تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به واگذاری قطعه زمین مربوط به انجمن نابینایان استان البرز به یک دستگاه اجرایی در سال های گذشته، گفت : اقدامات لازم برای بازپس گیری این قطعه زمین باید به عمل آید.

رییس شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه هر شهروند که دارای نقص عضو است باید حمایت شود، ‌اظهارداشت: شهرداری کرج وظیفه دارد درصدی از به کارگیری نیروها را به جذب  افراد نابینا و معلولان اختصاص دهد.

سلیم نژاد دربخش دیگری از سخنانش گفت : اراضی که شهرداری به دستگاه های اجرایی واگذار کرده ،درصورت تاخیر در ساخت وساز بایدباز پس گیری شود.

شهرداری کرج سال گذشته پارک رودکی ویژه نابینایان را در منطقه ۶ شهری کرج احداث کرد.

شهرداری کرج اولین ارگانی که یاریگر نابینایان شد

رییس جامعه نابینایان البرز  در این آیین گفت: شهرداری کرج در بین ارگان های استان البرز اولین دستگاه خدماتی است که یاریگر نابینایان این استان شد.

حمید امیدوارنیا اظهارداشت: اولین کمک نقدی که به جامعه نابینایان استان البرز انجام شده  از شورای اسلامی شهر کرج صورت گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین در خصوص جذب نیرو نیز کمک های شایانی به این قشر شده است به طوری که تا کنون ۱۳ نفر از نابینایان استان در شهرداری کرج مشغول به کار شده اند.

امیدوارنیا خاطرنشان کرد: امیدواریم که همچنان شهرداری کرج  مسائله بزرگ و حیاتی اشتغال نابینایان را مد نظر قرار دهد تا بتوان تعداد دیگری در بخش‌های  مختلف اداری شهرداری مشغول به کار کرد.

وی تاکید کرد که جامعه نابینایان توانسته ۹۰۰ نفر از نابینایان را تحت پوشش قرار دهد و آموزش‌های کامپیوتر،‌خانه داری و غیره را به آنها ارائه دهد.

محسن زارع معاون امور اجتماعی سازمان فرهنگی شهرداری کرج در این آیین گفت: برای گروه های کم توان کرج  به مناسبت روزهایی که دارند در طول سال برنامه ریزی شده است .

 وی ادامه داد: پیگیری های زیادی برای مناسب سازی شهر و حضور آنها در شهر داشته ایم تا از دسترسی های شهری استفاده کنند.

زارع خاطرنشان کرد: اقداماتی در زمینه مناسب‌سازی در بخش ناوگان حمل و نقل، پیاده راه سازی و ‌فضای سبز شهرکرج انجام  شده است .

به گفته وی،‌همچنین با پیگیری هایی که انجام شد، آموزش‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی به این اقشار ارائه می شود.

استان البرز حدود سه هزارو ۶۶ نفر نابینا دارد که ۲ هزارو ۱۷۰ نفر آنان در کرج زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها