«بهروز غریب‌پور» از بیمارستان مرخص شد

تهران- ایرنا- «بهروز غریب‌پور» کارگردان تئاتر که در روزهای گذشته به دلیل ابتلا به کرونا و با مشورت پزشکان در بیمارستان بستری شده بود، پس از بهبودی نسبی روز گذشته به خانه بازگشت.

مریم اقبالی بازی‌دهنده‌ پیشکسوت گروه تئاتر عروسکی «آران» که از سال ۸۱ همزمان با تاسیس این گروه در آن فعال است، در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا و در تشریح وضعیت بهروز غریب‌پور، سرپرست این گروه، بیان کرد: آقای غریب پور دیروز از بیمارستان مرخص شد و حالش خیلی بهتر است ولی چون به‌شدت ضعیف شده‌ باید دائماً تحت مراقبت در منزل باشد برای این‌که به حالت قبلش بازگردد؛ چراکه این بیماری به‌شدت تضعیف‌کننده است و نیاز است که فیزیک بدن خودش را بازسازی کند.

وی در مورد حال عمومی بهروز غریب‌پور تاکید کرد: خداراشکر حالش خوب است و همین‌که از بیمارستان مرخص شد نشان می‌دهد که حالش رو به بهبودی است و البته دوران نقاهت این بیماری هم در نوع خودش مهم و ضروری است.

برنده جایزه دستان طلایی گروه آران در ادامه و در پاسخ به فعالیت این روزهای گروه عروسکی آران، گفت: این گروه هم مانند همه گروه‌های دیگر تئاتری این روزها هیچ اجرایی ندارد؛ البته آقای غریب پور پیش‌ازاین که درگیر بیماری شود، مشغول نوشتن و پیش‌تولید و طراحی کار جدید گروه بود ولی قرار نبود اتفاق عملی و اجرایی بیفتد و همه چیز در مرحلۀ پیش تولید بود که این کار هم پس از بیماری وی متوقف شد.

اقبالی در مورد کار تازۀ گروه آران توضیح داد: کار در مورد خواجوی کرمانی و متنی به نام همای و همایون بود.

این کار را استانداری کرمان سفارش داد که می‌خواستند برای خواجوی کرمانی بزرگداشتی داشته باشند که خروجی آن قرار است اپرای عروسکی همای و همایون باشد.

اقبالی در انتها یادآور شد: امیدواریم هرچه زودتر این شرایط تمام شود و همه به سرکارهایشان بازگردند؛ این شرایط کلافه کننده شده است به‌خصوص برای ما که کارمان بسیار به مردم و تماشاچیان وابسته است و در این شرایط بسیاری از هنرمندان خانه‌نشین شده‌اند؛ به‌خصوص هنرمندانی که مخاطبشان مردم در اجرای زنده هستند مانند موسیقی‌دانان که کنسرت‌هایشان کنسل شده یا تئاترها و کار ما که تعطیل شده و شرایط مقداری سخت شده است.

بهروز غریب پور (زاده ۲۸ شهریور ۱۳۲۹، سنندج) نویسنده، کارگردان تئاتر و سینما و استاد نمایش عروسکی ایرانی است که از ۱۳۴۶ تا کنون بیش از ۵۰ نمایش و اپرای عروسکی را طراحی و کارگردانی کرده و بیش از ۲۰ اثر تالیف و ترجمه از خود به یادگار گذاشته است. بنیان گذاری و مدیریت خانه هنرمندان ایران و فرهنگسرای بهمن، از دستاوردهای مهم این هنرمند است و سال‌ها فعالیت در عرصه بین‌المللی تئاتر عروسکی، وی را چهره‌ای شاخص جهانی در این زمینه معرفی کرده است.

در روزهای گذشته خبر درگیری این هنرمند با ویروس کووید ۱۹ منتشر و وی به تشخیص پزشکان چند روزی در بیمارستان بستری شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha