۳ رشته تحصیلی به رشته‌های دانشگاه ارومیه اضافه شد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه ارومیه گفت: سه رشته جدید تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه راه‌اندازی شد.

رحیم حب‌نقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: کارشناسی علوم اجتماعی، کارشناسی آمار و کارشناسی ارشد مدیریت و کنترل بیابان، سه رشته جدید است که طی این ترم در دانشگاه ارومیه دانشجو جذب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در ترم جدید نیز شیوه آموزش مجازی خواهد بود، افزود: با توجه به تجربه ترم گذشته، زیرساخت‌های لازم در این راستا ایجاد شده و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

رییس دانشگاه ارومیه با اشاره به امکان سرکشی مدیران گروه‌ها به تمامی کلاس‌های آموزش مجازی گروه خود، بیان کرد: طبق آیین‌نامه آموزش مجازی حضور و غیاب در کلاس‌های مجازی همانند کلاس‌های حضوری مهم و جدی تر خواهد بود. 

وی ضمن اشاره به اوضاع شیوع ویروس کرونا گفت: در این دوران نیاز به حضور دانشگاه در حل مشکلات اجتماعی و بهداشتی بیش از پیش احساس می‌شود.

حب نقی با تاکید بر اینکه حفظ سلامت دانشجویان در اولویت کاری قرار دارد، بیان کرد: البته نباید در راستای تلاش برای حفظ سلامتی از موضوع آموزش غافل شویم.

دانشگاه ارومیه از جمله دانشگاه های مطرح کشور به شمار می رود که نزدیک به ۲۰ هزار  نفر دانشجو در مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی دارد.

دانشگاه ارومیه برای اولین بار در نظام رتبه‌بندی لایدن (CWTS Leiden Ranking) یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان حضور یافت.

 پیش از این دانشگاه ارومیه در نظام رتبه‌بندی تایمز نیز حضور داشته است و در رتبه‌بندی اخیر پایگاه استنادی جهان اسلام ارتقای ۱۵ پله‌ای داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha