ساخت ۴ نیروگاه خورشیدی در تهران

تهران- ایرنا- چهار نیروگاه خورشیدی با ظرفیت تجمیعی ۷۰ کیلووات به همت گروه انرژی و سیستم‌های هوشمند و کنترل از راه‌دور آبفای منطقه ۳ شهر تهران احداث و به شبکه توزیع نیروی برق تهران بزرگ اتصال یافت.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت آب و فاضلاب استان تهران؛ رئیس‌گروه انرژی و سیستم‌های هوشمند و کنترل از راه‌دور آبفای منطقه ۳ شهر تهران روز دوشنبه گفت: در پی این اقدام آبفای منطقه۳ تهران طی قراردادی ۲۰ ساله نسبت به فروش تضمینی برق تولیدشده از این نیروگاه‌ها اقدام کرده است.

داتام مساوات افزود: اجرای این پروژه علاوه بر انتفاع، موجب انجام بخشی از تعهد اجتماعی آبفای منطقه ۳ در زمینه کاهش گازهای گلخانه‌ای و همکاری با شرکت توزیع نیروی برق شده است.

وی ادامه داد: ساخت و اتصال این چهار نیروگاه خورشیدی هم‌چنین موجب تامین مقداری از برق تولیدی از انرژی‌های تجدیدپذیر و در نتیجه یاری‌رسانی به وزارت نیرو در راستای نیل به هدف استفاده هرچه بیشتراز انرژی‌های تجدیدپذیر شده است.

بر اساس این گزارش نرخ فروش هر کیلووات ساعت تولیدی این نیروگاه‌ها  ۱۰ هزار و ۴۰۰ ریال است که سود حاصل از فروش برق آنها به‌صورت تجمیعی سالانه رقمی در حدود یک میلیارد و۲۳۷ میلیون و ۶۰۰ ریال خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha