‌شهردار کرمان: رویداد 'شهرواره ایران‌شهر' بین‌المللی شد

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان گفت: شهرواره ایران شهر، به عنوان رویدادی ویژه تولیدات فرهنگی‌هنری شهرداری‌های کلان‌شهرهای کشور با ۲ محور کرونا و سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی به صورت بین المللی برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، سیدمهران عالم‌زاده روز دوشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: این رویداد در پنج بخش انیمیشن‌های کوتاه، موشن‌گرافیک، فیلم کوتاه صدثانیه‌ای، گرافیک شامل طراحی پوستر، بولتن، بروشور و تبلیغات محیطی و ایده‌های خلاق نمایشی برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اقدامات قابل توجه شهرداری‌ها در ۲ حوزه مقابله با ویروس کرونا و همچنین شهادت سردار عزیز اسلام، سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، در این رویداد رقابتی، تولیدات سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری‌های کلان‌شهرهای کشور مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

شهردار کرمان با بیان اینکه این رویداد ملی با مشارکت و همکاری مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران برگزار خواهد شد، از دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو درخواست کرد یونسکو نیز در برگزاری این رویداد با شهرداری کرمان همکاری کند.

وی به برگزاری مسابقه جهانی نقاشی کودک با موضوع کرونا نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه کرمان به‌عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شده، در تلاشیم تا رویداد بین‌المللی نقاشی کودکان را نیز به میزبانی شهرداری کرمان و با مشارکت یونسکو برگزار کنیم.

همکاری یونسکو و شهرداری کرمان در برگزاری ۲ رویداد بین‌المللی

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو نیز، ۲ رویداد شهرواره ایران شهر و مسابقه جهانی نقاشی کودک را ابتکاری بسیار خوب دانست و گفت: هر ۲ رویداد با موضوع کرونا قابلیت برگزاری به‌صورت بین‌المللی را دارد.

حجت‌الله ایوبی با بیان اینکه در برگزاری هر ۲ رویداد با شهرداری کرمان همکاری خواهیم کرد، گفت: شهرداری‌های شهرهای مختلف دنیا درخصوص مقابله با کرونا، فعالیت‌های زیادی داشته‌اند لذا تلاش می‌کنیم ازسوی یونسکو به شهرهای جهانی یونسکو فراخوان داده شود تا این رویدادها با موضوع کرونا به‌صورت بین‌المللی برگزار شود.

وی افزود: به‌زودی طرح برگزاری هر ۲ رویداد را به دفتر یونسکو اعلام خواهیم کرد تا علاوه بر همکاری یونسکو در برگزاری این رویدادها، تلاش کنیم به‌صورت بین‌المللی برگزار شوند.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو با اشاره به ایجاد گالری مجازی و برگزاری جشنواره‌های مختلف مجازی گفت: مسابقه جهانی نقاشی کودک را می‌توانیم از طریق گالری مجازی یونسکو برگزار کنیم.

ایوبی همچنین گفت: یونسکو توجه ویژه‌ای به شهرها و مسایل مربوط به مدیریت شهری دارد و وجود شبکه‌های بزرگی مثل شهرهای خلاق و شهرهای یادگیرنده هم، نمونه‌هایی از توجه یونسکو به شهرها است.

ایوبی بار دیگر با تأکید بر اینکه هر ۲ رویداد شهرواره ایران شهر و مسابقه جهانی نقاشی کودک ظرفیت برگزاری به‌صورت بین‌المللی را دارند، گفت: در برگزاری آن با شهرداری کرمان همکاری خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha