سرتیپ حاتمی: آماده امضای توافقنامه نظامی و امنیتی با کشورهای حاشیه خلیج فارس هستیم

تهران-ایرنا- وزیر دفاع ایران در گفت وگو با الجزیره قطر، با بیان اینکه "تفاهم هایی با روسیه و چین پس از پایان ممنوعیت تسلیحاتی صورت گرفته است"، تاکید کرد که ایران آماده امضای توافقنامه های نظامی و امنیتی با کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران گفت که پایان ممنوعیت تسلیحاتی ایران فرصتی برای خرید نیازهای تسلیحاتی و فروش آن به دیگر کشورها است.
وی که با شبکه خبری الجزیره گفت‌وگو می‌کرد، افزود: ما با روسیه و چین برای مرحله پس از لغو تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، به تفاهم هایی رسیده‎ایم.

حاتمی افزود: ما به توافقات مهمی با روسیه در رابطه با گسترش و توسعه سیستم‌های نیروی هوایی ایران دست یافته‌ایم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در این گفت وگو در خصوص مسائل منطقه نیز تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر عدم آغاز رقابت‌های تسلیحاتی که منطقه را به بشکه باروت تبدیل می‌کند، تاکید دارد.
وی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با شبکه الجزیره به تحولات قره باغ اشاره کرد و گفت که ایران هشدارهای رسمی و روشنی به جمهوری های آذربایجان و ارمنستان درباره امنیت مناطق مرزی داده است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران ضمن رد اتهامات مربوط به استفاده روسیه از مرزهای ایران برای انتقال سلاح به ارمنستان گفت: ما برای انتقال سلاح‌های روسیه به ارمنستان، هرگز مرزها و اراضی خود را در اختیار روسیه قرار نداده‌ایم و این اتهامی است که علیه ایران وارد شده است.

سرتیپ حاتمی در همین ارتباط گفت: ما از ترکیه انتظار داریم، به عنوان یک کشور منطقه‌ای مهم و دوست، به حل بحران منطقه مورد مناقشه «قره باغ» از راه دیپلماتیک کمک کند.

وی در ادامه به مساله عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت که عادی سازی روابط امارات و بحرین با این رژیم، امنیت منطقه خلیج فارس را مستقیما تهدید می‌کند.
وزیر دفاع و پیشتیانی نیروهای مسلح ایران تاکید کرد که هرگونه تهدیدی از سوی رژیم صهیونیستی در منطقه خلیج فارس صورت بگیرد، با پاسخ صریح و مستقیم مواجه خواهد شد.
سرتیپ امیر حاتمی اعلام کرد که ایران هیچ گونه مذاکره‌ای با دولت آمریکا در ارتباط با سامانه موشکی خود نخواهد کرد و هیچ کس حق ندارد این را از ما بخواهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار جهان