کشف مواد مخدر رکن مهم مقابله با اعتیاد در جامعه است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با تمجید از فعالیت شبانه روزی فرماندهی انتظامی استان در راستای کشف مواد مخدر و انهدام شبکه های قاچاق و توزیع گفت: این بخش، از جمله ارکان مقابله با اعتیاد در جامعه به شمار می رود.

محمدمهدی شهریاری روز دوشنبه در بازدید از نمایشگاه مواد مخدر کشف شده در  ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی که به مناسبت هفته ناجا ترتیب داده شده بود، افزود: نیروی انتظامی در بحث امنیت اجتماعی به ویژه مقابله با اعتیاد زحمات زیادی می کشد و شبانه روز در راستای خدمت به مردم و جامعه تلاش می کند.

وی اضافه کرد: مواد مخدر از کشور همسایه ما وارد کشور شده و از آنجا به این استان ترانزیت می شود که برای مقابله با این امر، نیروهای نظامی و انتظامی با شبکه گسترده قاچاق مقابله کرده و سالانه دهها تن مواد مخدر کشف می کنند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه میزان کشفیات مواد مخدر طی سه سال اخیر، بسیار بیشتر شده، بیان کرد: این امر در کاهش میزان اعتیاد به مواد مخدر و کنترل این بخش بسیار موثر بوده است.

شهریاری گفت: مشکلات اقتصادی باعث شده بعضی از جوانان ما به مواد مخدر روی آورند ولی نیروی انتظامی با تلاش شبانه روزی و کشف بسیار زیاد مواد مخدر در استان توانسته در کاهش معتادان تاثیر بسزایی داشته باشد.

به گزارش ایرنا، سالانه بیش از ۱۰ تن مواد مخدر در آذربایجان غربی کشف می شود.

هفته ناجا از روز گذشته آغاز شده و تا سوم آبان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها