۲۲ هزار و ۶۰۰ متر مربع به فضای ورزشی خراسان جنوبی افزوده می‌شود

بیرجند - ایرنا - عملیات اجرایی ۱۴ پروژه ورزشی به مساحت ۲۲ هزار و ۶۰۰ متر مربع در شهرستان‌های استان خراسان جنوبی آغاز شد.

آیین آغاز عملیات اجرایی همزمان این تعداد پروژه ورزشی روز دوشنبه با حضور معاونان استانداری خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان با کلنگ‌زنی مجموعه ورزشی مهر علوی در منطقه مهرشهر بیرجند برگزار شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این آیین گفت: مساحت مجموع این پروژه‌ها ۲۲ هزار و ۶۰۰ متر مربع و اعتبار پیش‌بینی شده برای آنها ۵۱۸ میلیارد ریال است.

حسن عزیزی افزود: یکی از این پروژه‌ها، مجموعه ورزشی مهر علوی در مهرشهر بیرجند است که امروز به نمایندگی از سایر پروژه‌ها کلنگ‌زنی شد.

وی بیان کرد: پروژه ورزشی مهر علوی در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع احداث می‌شود که ۴۰ هزار نفر جمعیت ساکن از مزایای آن برخوردار خواهند شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، سالن چند منظوره، زمین چمن مصنوعی، زمین بازی کودکان، زمین اسکیت و زمین گلف از فضاهایی است که در قالب سه هزار و ۲۵۰ متر مربع ایجاد خواهد شد.

وی افزود: عملیات اجرایی احداث گود زورخانه‌ای بین‌المللی بیرجند نیز در منطقه مهرشهر و در زمینی به مساحت ۸۰۰ متر مربع امروز آغاز شد.

عزیزی اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه را پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: از این مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان توسط استانداری تامین اعتبار خواهد شد.

وی اظهار داشت: برای ۲ پروژه مجموعه ورزشی مهر علوی و گود زورخانه‌ای بین‌المللی بیرجند ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی شده است که شامل ۶۵ هزار متر مربع فضای روباز و سرپوشیده خواهد بود.

وی گفت: از مجموعه استانداری برای توجه و حمایت‌های ویژه‌ای که از طرح‌های ورزشی استان داشتند، قدردانی می‌کنیم.

امروز با حضور معاونان استانداری خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان عملیات اجرایی پارک خطی مهرشهر، مدرسه ۶ کلاسه و مجموعه ورزشی مهر علوی در منطقه مهرشهر بیرجند آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها