۶۰ هزار پرس غذای گرم در مساجد مراغه توزیع شد

مراغه - ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه گفت: در ۲ ماه گذشته حدود ۶۰ هزار پرس غذای گرم از محل موقوفات در مساجد این شهرستان توزیع شده است.

حجت الاسلام فریدون مطهری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان غذای گرم در قالب طرح شمیم حسینی در مساجد و هیات های مذهبی این شهرستان تهیه و توزیع شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این طرح، حدود سه هزار بسته حمایتی و معیشتی در بین اقشار نیازمند از محل درآمد موقوفات و حمایت خیران آماده سازی و توزیع شد.

مطهری اضافه کرد: توزیع اقلام بهداشتی از جمله ماسک و لوازم بهداشتی از جمله اقداماتی است که در ایام کرونایی با همکاری هیات امنای مساجد و اماکن متبرکه و مذهبی انجام شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح مهر تحصیلی نیز گفت: در این طرح ۱۳۸ بسته لوازم التحریر و کیف به دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت این شهرستان از محل نیت واقفان اهدا شد.

وی افزود: کمک مالی به فعالیت های مذهبی، فرهنگی و قرآنی و نیز حمایت از دانش آموزان، دانشجویان و نیازمندان و بی بضاعت نیز از جمله اقدامات و  رویکردهای اداره اوقاف این شهرستان از محل موقوفات و بقاع متبرکه بوده است.

مطهری با اشاره به سرمایه گذاری در موقوفات این شهرستان ادامه داد: تاکنون ۱۵ رقبه موقوفات برای سرمایه گذاری به کارگروه سرمایه گذاری این شهرستان معرفی شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای کمک به موقوفات، در ۶ ماه گذشته، حدود ۲۵۰ میلیون تومان به مساجد از محل موقوفات و اعتبارات دولتی کمک شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۶ رقبه از موقوفات این شهرستان از جمله ۲۲ مدرسه، چهار مرکز بهداشتی، بیمارستان سینا و برخی از ساختمان ادارات این شهرستان و چهار پارک بانوان، آقالار، ملت و کودک موقوفه هستند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها