دسترسی شهروندان تهرانی به آموزش مدیریت بحران آسان شد

تهران- ایرنا- معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد: شهروندان می‌توانند با ثبت نام در سامانه آموزش مجازی مدیریت بحران در دوره‌های آموزشی رایگان آن شرکت کنند.

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، حیدر کلهری با بیان اینکه شهر تهران با مخاطرات زیادی از جمله زلزله، آتش سوزی، سیل، طوفان و رعد و برق مواجهه است، افزود: از این رو مطالب آموزشی مدیریت بحران در دو بخش تئوری و عملی تقسیم‌بندی شده و در سامانه آموزش مجازی مدیریت بحران قرار داده شده است.

وی افزود: با توجه به شکل طراحی سامانه آموزش مجازی، مطالب تئوری شامل آمادگی در برابر زلزله، آتش سوزی، سیل، طوفان و دیگر موارد بحران است که بیش از ۸۰ درصد مطالب آموزشی این دوره را شامل می‌شود و به روش مجازی به مخاطبان آموزش داده می‌شود.

کلهری گفت: شهروندان پس از کسب حداقل امتیاز لازم در آزمون بخش تئوری که به صورت مجازی در این سامانه انجام می‌شود، می‌توانند در فرصتی مناسب در دوره عملی که با رعایت پروتکل های بهداشتی در پایگاه ویژه مدیریت بحران مناطق ۲۲گانه برگزار می‌شود، حضور یابند.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه شروع و پایان دوره آموزشی ابتدا و پایان هر ماه است، گفت: فرآیند سامانه آموزش مجازی به شکلی طراحی شده که دوره آموزشی هر ماه یک بار برگزار می‌شود و امکان شرکت در آزمون نیز در هر دوره فقط یک بار امکان پذیر است.  

وی افزود: امکان شرکت در دوره در ماه‌های بعد هم برای داوطلبان عضویت در خانه دوام و ایمنی مهیا است.

کلهری گفت: امکان ورود به سامانه و شرکت در دوره آموزشی با تلفن همراه هوشمند نیز فراهم است و شرکت کنندگان امکان سوال و دریافت پاسخ از مدرسان دوره آموزشی در سامانه را دارند.

وی با اشاره به اینکه، پس از پایان دوره آموزشی در هر ماه فهرست قبول شدگان در سامانه قرار می‌گیرد و با توجه به این فهرست می‌توان دوره آموزش عملی را برگزار کرد، افزود: در صورتی‌که امتیاز لازم را در آزمون مجازی کسب نشود نیاز به ثبت‌نام مجدد نیست و می‌توان با همان اطلاعات در دوره آموزشی ماه بعد شرکت کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این سامانه آموزشی نقشه مراکز امن اضطراری محله ها، آموزش فوریت های پزشکی و حمایت‌های روانی لازم پس از بحران نیز قرار داده شده‌است و شهروندان برای ثبت نام در این سامانه آموزشی می‌توانند به نشانی  tdmmo.tehran.ir  مراجعه و آموزش های لازم را دریافت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها