۱۳۰۰ زن میانسال در خراسان رضوی به کرونا مبتلا شدند

مشهد- ایرنا- مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون حدود هزار و ۳۰۰ زن میانسال در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

دکتر محمد علی احمدیان روز دوشنبه همرمان با هفته ملی سلامت بانوان ایرانی (سبا) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زنان میانسال یکی از گروههایی سنی هستند که تحت مراقبت های بهداشتی و درمانی  دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.
وی ادامه داد: این گروه که در سنین ۳۰ تا ۶۰ سال می باشند، در دوران کرونا نیز تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد جمعیت زنان میانسال زیرپوشش این دانشگاه را بیش از یک میلیون و ۴۳ هزار  نفر عنوان کرد و گفت: ۶۶ درصد از آنان تحت مراقبت های مستمر قرار دارند و بقیه جهت دریافت خدمات همکاری کمتری دارند.
وی افزود: میانگین سنی ابتلا به کرونا در زنان میانسال خراسان رضوی ۴۴ سال است که یک سال کمتر از مردان می باشد.
احمدیان ادامه داد: تاکنون ۱۷۳ زن میانسال در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر اثر کرونا فوت کرده اند.
وی گفت: گرچه شواهد ملی و بین المللی حاکی از آن است که در همه گیری کرونا، مردان‌بیشتر در معرض خطر هستند اما تاثیر  طولانی مدت این همه گیری، بر سلامتی جسمی، روانی و اجتماعی زنان می تواند آسیب های جدی به خانواده و جامعه وارد نماید.
۲۴ تا ۳۰ مهرماه هفته سلامت زنان ایرانی (سبا) نامگذاری شده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۳۴ هزار و ۶۳۱ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۳۳۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته تعداد جانباختگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۳۰ هزار و ۷۱۲ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۴۳۱ هزار و ۳۶۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  
"پاندمی کرونا" در جهان تاکنون ۴۰ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۲۳۷ نفر را بیمار کرده و جان یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۳۰۵ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است.

۳۰ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۵۰۱ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز تاکنون درمان شده‌اند.
در این میان آمریکا با هشت میلیون و ۳۸۸ هزار و ۱۳ بیمار کووید ۱۹ و ۲۲۴ هزار و ۷۳۲ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است.  
بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا جایگاه سیزدهم را در میان کشورهای جهان دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها