۹ هزار و ۶۵۰ بسته معیشتی از محل وقف در آذربایجان‌غربی توزیع شده است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی با اشاره به حضور پرشور واقفان در حمایت از اقشار آسیب‌دیده از شیوع کرونا در استان گفت: در ۲ مرحله ماه مبارک رمضان و ماه‌های محرم و صفر، ۹ هزار و ۶۵۰ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است.

حجت الاسلام ناصر جوانبخت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برای تهیه این اقلام، بیش از ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی اضافه کرد: این اقلام بین نیازمندان به ویژه در مناطق محروم شهر ارومیه و دیگر شهرهای آذربایجان غربی توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده از سوی این نهاد در ایام شیوع بیماری کرونا بیان کرد: در این مدت ۱۵۰ هزار جفت دستکش و ۵۰ هزار عدد ماسک تهیه و بین مراکز بهزیستی و دیگر مراکز خیریه توزیع شده است.

وی اظهار کرد: همچنین در راستای کمک به دانش آموزان نیازمند در سطح آذربایجان غربی یک هزار و ۲۴ بسته نوشت افزار در اختیار این دانش آموزان قرار گرفته است.

وی گفت: همچنین در ایام شیوع بیماری کرونا، ۲ ماه اجاره بهای ۱۳۷ رقبه وقفی در آذربایجان غربی به مبلغ حدود ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بخشیده شد.

حجت الاسلام جوانبخت در ادامه با اشاره به افزایش ۶۳ فقره ای موقوفات آذربایجان غربی طی نیمه نخست امسال ادامه داد: این استان یکی از استان های موفق طی سال جاری در ثبت وقف های جدید به شمار می رود.

وی گفت: در حال حاضر بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ موقوفه و بیش از ۴۰ هزار رقبه وقفی در آذربایجان غربی وجود دارد که بخش عمده آنان توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه مدیریت می شود.

به گزارش ایرنا، شیوع بیماری کرونا در آذربایجان غربی نیز نظیر سراسر کشور مشکلاتی را برای بسیاری از خانواده ها ایجاد کرده است.

این بیماری از اسفند سال گذشته شایع شده و روند شیوع آن همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha