مردم تعیین کننده زمان قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا هستند

خرم‌آباد - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان سلسله گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان افزایش یافته و تا وقتی که به این باور نرسیم که مردم تعیین کننده زمان قطع انتقال زنجیره این بیماری هستند، همچنان شاهد افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها خواهیم بود.

حمزه حسنی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان سلسله در سالن جلسات فرمانداری با اشاره به وضعیت فوق قرمز شهرستان درخصوص کرونا، اظهار داشت: تعداد مبتلایان به کرونا و فوتی های ناشی از آن افزایش یافته و اگر پروتکل های بهداشتی از سوی مردم رعایت نشود به سمت بحران پیش خواهیم رفت.

وی با اشاره به خستگی بیش از حد کادر درمان و کوشش هشت ماهه آنها در ارائه خدمت به مبتلایان، عنوان کرد: انتظار داریم مردم همراهی و همدلی بیشتری از خود نشان دهند و کمک حال پرسنل خسته شبکه بهداشت و کادر درمان باشند.

حسنی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد تخت های بیمارستان شهرستان به بیماران کرونایی اختصاص یافته است، تصریح کرد: در حال حاضر ۲ نفر از بیماران بستری زیر ونتیلاتور هستند که یکی از آنان جوانان ۳۲ ساله ای است که نشان می دهد این بیماری پیر و جوان نمی شناسد.

وی با بیان اینکه در تمام رده های سنی شاهد درگیری این بیماری هستیم، ادامه داد: بهداشت و درمان در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار دارد و اگر مردم می خواهند که این بیماری کنترل شود باید تمام توصیه های بهداشتی را مو به مو رعایت کنند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان با اشاره به حضور مردم در تجمعات گفت: متاسفانه بارها به مردم هشدار داده ایم که در تجمعاتی همچون مراسم های عروسی و ختم شرکت نکنند اما باز هم مشاهده می شود که همچنان اصرار بر برگزاری این مراسمات و شرکت در آنها هست.

وی افزود: با توجه به وضعیت موجود انتظار هست مردم تا به کنترل پایداری در مود بیماری می رسیم، همکاری و احساس مسئولیت بیشتری از خود نشان دهند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها