فروش انشعابات به ساخت و سازهای غیرمجاز ممنوع است

تهران- ایرنا- معاون عمرانی فرمانداری شهرستان ورامین گفت: بر اساس بند ۳ مصوبات ستاد مقابله با ساخت و ساز غیرمجار استان تهران، مهلت سه ساله ارائه انشعابات به این ساخت و سازها در تیرماه امسال به اتمام رسیده و فروش هر گونه انشعاب دستگاه‌های خدماتی به این بناها ممنوع است.

رضا کارخانه روز دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با ساخت و ساز که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: بر اساس بند ۳ مصوبات پنجاه و چهارمین جلسه ستاد مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز استان تهران در تیرماه سال ۹۹ و پایان مهلت سه ساله برای تعیین تکلیف ساخت و سازهای غیرمجاز، فروش هرگونه انشعاب دستگاه‌های خدماتی( آب، برق، گاز و مخابرات) از تاریخ هفده تیرماه سال ۹۹ به ساخت و سازها بدون استعلام از دستگاه‌های مربوطه ممنوع شد.
وی افزود: به منظور مقابله با ساخت و سازغیرمجاز، لازم است پیش از احداث بنا، نسبت به جلوگیری از ساخت اقدام کرد چرا که هر تخریب علاوه بر آسیب زدن به منابع آب و خاک، موجب هدررفت بیت المال می‌شود.
وی تصریح کرد: به منظور تعیین تکلیف ساخت و سازهای غیرمجاز در مناطق مختلف شهرستان ورامین،بخشداران، شهرداران و جهاد کشاورزی موظفند، آمار این تخلفات را جمع آوری و به ستاد ساخت و ساز فرمانداری منعکس کنند.
کارخانه اظهار کرد: اکیپ گشت ساختمانی بخشداری‌ها، شهرداری‌ها و جهاد کشاورزی باید در پایان هر روز، گزارش اقدامات صورت گرفته در حوزه مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز را به فرمانداری منتقل نمایند.
وی گفت: شهرداری‌ها باید با جدیت نسبت به جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، گودبرداری‌های بی‌رویه و حادثه‌ساز و عدم رعایت اصول شهرسازی برابر مقررات برخورد کنند.
از ابتدای امسال تاکنون ۱۶۳ مورد از ساخت و ساز غیرمجاز شهرستان ورامین تخریب و ۲۹۱ هزار و ۳۳۸ متر مربع از اراضی کشاورزی آزاد سازی شد.
ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل محدودیت منابع آبی، تنها ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی می‌رود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها