۹۶ کلاس درس در شمال شهر بیرجند در دست ساخت است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر هفت پروژه در شمال شهر بیرجند با ۹۶ کلاس درس در حال احداث است که تا یک ماه آینده ۵۰ درصد این کلاس‌ها تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

محمود چاوشان روز دوشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی مدرسه ۶ کلاسه مهرشهر بیرجند که با حضور معاونان استانداری خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان برگزار شد افزود: حاشیه شهر بیرجند نیازمند ساخت ۱۰ مدرسه با ۶۳ کلاس درس است.

وی با بیان اینکه مساکن مهر بیرجند نیازمند ۱۲۵ کلاس درس است اظهار داشت: امید است با بهره‌برداری و افتتاح مدرسه ۶ کلاسه مهرشهر کمبود فضای آموزشی در این منطقه به حداقل برسد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: این مدرسه ۶ کلاسه در زمینی به مساحت سه هزار و ۱۷۱ متر مربع با مشارکت خیر احداث می‌شود.

وی ادامه داد: زیربنای در نظر گرفته شده برای این مدرسه ۴۹۰ متر مربع است و تمامی فضاهای مورد نیاز دانش‌آموزان و معلمان از جمله فضای اداری، نمازخانه، آبدارخانه، سرویس بهداشتی و سایر را تأمین می‌کند.

چاوشان با بیان اینکه ۸۰۰ میلیون تومان توسط یک فرد خیر برای این پروژه هزینه خواهد شد عنوان کرد: با بهره‌برداری از این پروژه ۶ هزار نفر از مزایای آن برخوردار می‌شوند.

وی گفت: تفاهم‌نامه ساخت مدرسه ۶ کلاسه تکتم در مهرشهر بیرجند اردیبهشت امسال بین اداره کل نوسازی مدارس و خیر مدرسه‌ساز پروژه منعقد شد و تاکنون بخشی از تعهد خیر واریز شده است.

براساس نیازهای احصا شده مرکز استان خراسان جنوبی به ۴۰۸ کلاس درس نیاز داشت که تاکنون ۸۷ کلاس درس ساخته و تحویل شده و ۱۳۷ کلاس درس نیمه تمام است، ۱۸۴ کلاس درس دیگر نیز باید احداث شود.

امروز با حضور معاونان استانداری خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان عملیات اجرایی پارک خطی مهرشهر، مدرسه ۶ کلاسه و مجموعه ورزشی مهر علوی در منطقه مهرشهر بیرجند آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها